Część pracowników Crytek UK nie dostała wynagrodzenia i siedzi w domu, zamiast w studiu?

Nieco ponad tydzień temu pisaliśmy o kłopotach finansowych studia Crytek. Jego szefostwo zarzuty o niewypłacanych należnościach szybko zdementowało, ale mimo to powróciły one za sprawą grupy anonimowych pracowników.

@ 04.07.2014, 13:29
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Część pracowników Crytek UK nie dostała wynagrodzenia i siedzi w domu, zamiast w studiu?

Nieco ponad tydzień temu pisaliśmy o kłopotach finansowych studia Crytek. Jego szefostwo zarzuty o niewypłacanych należnościach szybko zdementowało, ale mimo to powróciły one za sprawą grupy anonimowych pracowników. Teraz mamy kolejny rozdział opowieści.

Nowe informacje dotyczące sprawy docierają do nas za sprawą kolejnych anonimowych deweloperów. Twierdzą oni, że około 100 pracowników odeszło ze studia Crytek UK. Część z nich czeka podobno w domach, aż sytuacja się ustabilizuje, a wówczas być może wrócą do pracy. Część natomiast ma zamiar oficjalnie zakończyć współpracę z jedną z najsłynniejszych ekip świata. Skąd taka decyzja? Ze względu na problemy finansowe. Szefostwo firmy po raz kolejny nie wypłaciło bowiem swoim pracownikom należnych wynagrodzeń.

Co ciekawe, te same źródła twierdzą, że Crytek UK może być wykupione przez Deep Silver, wówczas nowy właściciel zająłaby się finansowaniem Homefront: The Revolution. Nikt jednak oficjalnie nie potwierdza tych doniesień, a zatem warto traktować je jako zwykłe plotki.

Część pracowników Crytek UK nie dostała wynagrodzenia i siedzi w domu, zamiast w studiu?
Homefront: The Revolution zadebiutować ma w przyszłym roku, a produkcja zmierza do posiadaczy komputerów PC i Mac, jak również konsol PlayStation 4 i Xbox One.

Sprawdź także:
Crysis

Crysis

Premiera: 14 listopada 2007
PC, PS3, XBOX 360

Crysis to gra akcji przygotowywana przez studio Crytek, które na swoim koncie ma wspaniałą grę Far Cry. Od jej premiery Crytek stał się bardzo poważaną firmą, a każde ich...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   15:49, 04.07.2014
No gdyby faktycznie Crytek miałby plajtować to Homefront przepada i wtedy inni developerzy walczyli by o marki które ten posiada na sprzedaż.

Nie zapominajmy że Crytek jest w posiadaniu marki Darksiders
0 kudosKreTsky   @   16:24, 04.07.2014
Szkoda gdyby nie wydali Homefronta. Może to by ich budżet podreperowalo.
0 kudosPabloMG   @   20:24, 04.07.2014
Mi się wydaje nawet gdy by Crytek to inne studio ukończy projekt Homefront: The Revolution.
0 kudosFox46   @   22:17, 04.07.2014
Nie okłamujmy się już jest bardziej naświetlona sprawa i Crytek plajtuję. SONY chce wykupić Cryteka i jego marki, tym samym nabędzie prawa do innych marek jak chociażby RYSE.

CRYTEK