Premiery miesiąca - luty 2019


Materdea @ 19:44 08.02.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Powiedzenie "idzie luty - podkuj buty" w tym roku możecie wyrzucić do kosza. Miesiąc obrodził w dobre premiery tak, że do wiosny nie musicie nigdzie wychodzić. A to za sprawą Metro: Exodus, Far Cry: New Dawn, Anthem czy też Sid Meier's Civilization VI: Gathering Storm.

Luty zapowiada się na naprawdę udany miesiąc! Ilość wysokobudżetowych hitów przekracza jesienne normy, więc uważajcie, by nie wydać całej wypłaty na kolejne produkcje ze stajni czy to Ubisoftu, czy Electronic Arts!

Fear the Wolves (PC)
6 lutego - opuszczenie programu Steam Early Access

Fear the Wolves po niemal roku wychodzi z usługi Steam Early Access, by wygodnie rozsiąść się wśród pełnoprawnych premier i zawalczyć o kawałek tortu zwanego „battle royale”. To ciekawe, ponieważ autorzy gry – studio Vostok Games (spadkobiercy upadłego GSC Game World odpowiadającego za serię S.T.A.L.K.E.R.) – nadal pracują nad innym tytułem multiplayer – Survarium. I robią to o wiele dłużej, bo od 2015 roku.

Niemniej Fear the Wolves jest na razie głównym zmartwieniem projektantów. Akcja wrzuca nas do czarnobylskiej zony po sławnej katastrofie elektrowni atomowej z 1986 roku. Zgodnie z kanonem gatunku battle royale, jesteśmy jednostką pośród setki innych, rządnych zwycięstwa, stalkerów i musimy jako jedyni dotrzeć do helikoptera ratunkowego. Po drodze jednak nie tylko żywi gracze są naszymi przeciwnikami, ale także flora oraz fauna – anomalie i zmutowane bestie.

Na mapie porozrzucano nie tylko broń i pancerze pozwalające na efektywniejszą walkę (startujemy bowiem z niezbyt wygórowanym ekwipunkiem), ale również środki umożliwiające eksplorowanie groźniejszych zakątków świata - chodzi w tym przypadku np. o kombinezony ochronne. Pikanterii zabawie dodaje dynamicznie zmieniająca się pogoda wraz z porami dnia i nocy.

Sid Meier's Civilization VI: Gathering Storm (PC)
14 lutego

Gathering Storm to drugie tak potężne – po Rise and Fall z zeszłego roku – rozszerzenie dedykowane trzyletniej już szóstej odsłonie serii Cywilizacja. Zmiany, które wprowadza to DLC porządnie mieszają prawami obowiązującymi nas podczas budowy wirtualnej cywilizacji. W dodatku dostajemy nie tylko przyrodnicze kataklizmy, jak zabójcze mrozy ze śnieżycami, trzęsienia ziemi i globalne ocieplenie, ale także mocny akcent geologiczny i szeroko pojęte zmiany klimatyczne.

Dzięki geologii większe znaczenie zyska ukształtowanie terenu, które możemy niemal dowolnie modyfikować, drążąc tunele, tworząc tamy, odwierty itd. – to ostatnie związane jest też z aspektem dywersyfikacji źródeł energii. Węgiel i paliwa kopalniane przy ekspansji sterowanej cywilizacji mogą być niewystarczające na późniejszych etapach, istotne więc z poziomu ekonomii gry jest przesiadanie się na odnawialne źródła energii. Do tego dochodzą mechanizm ponadnarodowej organizacji (Kongres Światowy) oraz nowa era – XXI wiek – i osiem nowych cywilizacji wraz z dziewięcioma liderami.

Sprawdź także:

Metro Exodus

Premiera: 15 lutego 2019
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Metro Exodus to trzecia odsłona serii gier bazujących na książkach Dmitrija Głuchowskiego o tym samym tytule. Za projektem ponownie stoi ukraińskie studio 4A Games.Gracz ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosRonaldo_   @   19:46, 08.02.2019
Jaram się nowym Metrem, jak olej na pateni. Szczęśliwy
0 kudosshuwar   @   07:54, 09.02.2019
Metro tak - reszta... no nie grzeje mnie to. Jakoś tak monotonnie jak dla mnie.
0 kudosMicMus123456789   @   13:22, 09.02.2019
Jump Force, Metro, Far Cry i Anthem te pozycję mnie osobiście interesują z czego Jump Force i Metro ogram w późniejszym terminie niż na premierę Dumny
0 kudosTheCerbis   @   13:32, 09.02.2019
W nic nie zagram na razie i nawet Metro mnie nie ekscytuje.
0 kudosBubtownik   @   15:29, 09.02.2019
Nic specjalnego, żadnej gry która by mnie "grzała" jak to fajnie określił shuwar. Czekam na exy Sony i The Outer Worlds bo to będzie mój "MUST HAVE" na ten rok. O ile w tym roku się ukarze na co mocno liczę.
Dodaj Odpowiedź