Metro Exodus

ObserwujMam (26)Gram (7)Ukończone (16)Kupię (11)

Metro Exodus - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:15 lutego 2019
Premiera polska:15 lutego 2019
Producent:4A Games
Wydawca:Deep Silver
Dystrybutor:Koch Media Polska
Gatunek:Strzelanka

Fabuła

Metro: Exodus kontynuuje wydarzenia z poprzednich odsłon serii Metro – 2033 oraz Last Light. Produkcja ukraińskiego studia 4A Games jest również bezpośrednio oparta na książce Dmitria Głuchowskiego, Metro 2035.

Artiom. główny bohater marki, to zasłużony członek Zakonu – paramilitarnej organizacji stojącej ponad mieszkańcami metra i trzymającej porządek na zamieszkałych przez ludzi stacjach – weteran bitwy m.in. o D6 z pierwszej części oraz z komunistami oraz nazistami z „dwójki”.

Artiom pewnego razu usłyszał ludzki głos z innego regionu, który przebił się przez radio. Zaintrygowany tym odkryciem postawił sobie za cel dowiedzenie, że poza Moskwą jest życie. W ten sposób zaczął opuszczać tunele oraz wpadać w ten sposób w tarapaty (poczwary oraz nadmierne napromieniowanie organizmu). Podczas jednego z wypadów z żoną, Anną, odkrywają pociąg przemieszczający się do Moskwy.Tryby rozgrywki

Metro: Exodus to przede wszystkim strzelanka pierwszoosobowa z elementami przygodowej gry akcji. Wcielamy się w bohatera poprzednich gier z tej serii – Artioma. Rozgrywka, oprócz nowych, nieco bardziej otwartych lokacji, nie różni się nadto od Metro 2033 lub Metro: Last Light.

Gameplay opiera się przede wszystkim na elementach FPS-owyc oraz skradankowych. W tej części do zabawy dodano mechanizm craftingu – posiadane pukawki możemy modyfikować oraz ulepszać. Z ciał, skrzynek oraz szafek wszelkiej maści zbieramy surowce, które później możemy wykorzystać na stole warsztatowym (tylko on jest przeznaczony do craftingu) lub w naszym plecaku, który stanowi przenośne stanowisko do np. tworzenia apteczek lub amunicji. Do tego dochodzą poukrywane elementy pozwalające na zmontowanie upgrade’ów naszemu pancerzowi, dzięki temu może stać się bardziej wytrzymały na np. kule, ogień czy inne zjawiska.

Oprócz tego posiadamy własny pociąg o nazwie Aurora. Nie wykorzystujemy go jednak w innych celach niż podróżowanie, które jest wymuszone fabularnie (między kolejnymi etapami przemieszczamy się właśnie Aurorą) lub do skorzystania z zamontowanego w nim warsztatu.


Autorzy wiki:

Materdea
edytował(a): 128 razy   ●   zmienił(a): 98811 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?