Premiery miesiąca - luty 2019


Materdea @ 19:44 08.02.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.

Anthem (PC, Xbox One, PlayStation 4)
22 lutego

Z Anthem wszyscy chętni mogli niedawno nieco poromansować – firma Electronic Arts, wraz ze studiem BioWare, zorganizowała otwarte demo i przez weekend można było sprawdzić pokazowy fragment gry.

Anthem to mix MMO, strzelanki TPP i cRPG-a - czyli coś, na czym deweloperzy znają się generalnie dosyć dobrze - i przygodowej gry akcji. Miejsce akcji to opuszczona przez pradawnych bogów planeta. Pozostawili oni na niej po sobie całkiem sporo artefaktów, zabudowań, zmutowanych bestii oraz tzw. „potęgę hymnu” – coś na kształt Świętego Graala. Wcielając się w tzw. Freelancera jesteśmy jedynymi, którzy są w stanie przeciwstawić się niebezpiecznej florze oraz ludzkiej frakcji Dominiów.

Wszystko dzięki specjalnym pancerzom mechopodobnym – Javelinom. Ten element, będący podstawowym wyposażeniem, możemy ulepszać, malować – tworząc unikatowe wzory – a także usprawniać o nowe typy uzbrojenia. Samych Javelinów jest kilka rodzajów, co odpowiada klasom postaci, tutaj niewystępującym.

Tworząc czteroosobowe drużyny (jeśli nie mamy kompanów, system automatycznie dobierze nam losowych ludzi z sieci, oczywiście na odpowiednim poziomie doświadczenia) realizujemy zadania fabularne, odkrywając meandry historii związane ze starożytnymi bogami i eliminujemy grupy przeciwników, co jakiś czas ścierając się ze specjalnymi przeciwnikami zdecydowanie większych rozmiarów – jeśli grałeś w Destiny, powinieneś wiedzieć, o co tutaj chodzi.

O Anthem więcej pisaliśmy w niedawnych wrażeniach z opisywanej wyżej wersji demo.

DiRT Rally 2.0 (PC, Xbox One, PlayStation 4)
26 lutego

Codemasters wraca do podserii – właściwie już marki – DiRT. Rally z cyferką 2.0 będzie chciało podbić serca maniaków motoryzacyjnych oferowanym realizmem. A wiemy, że deweloperzy poprzednią odsłoną cyklu postawili sobie poprzeczkę nie lada wysoko.

W DiRT Rally 2.0 twórcy bardzo dużo uwagi poświęcili pracy nad fizyką i systemem prowadzenia pojazdów. W drugiej części jeszcze więcej uwagi skupiono na odpowiednim zachowaniu się auta, zależenie od rodzaju nawierzchni, po której się porusza. W tym celu przygotowano zupełnie nowy silnik odpowiedzialny za fizykę. Rozgrywka w „dwójce” została wzbogacona również o prowadzenie własnego zespołu technicznego.

Oprócz tego tytuł oferuje pełną licencję World Rallycross Championship, dzięki czemu ścigamy się na oficjalnych trasach z rajdowego kalendarza, rozsianych m.in. po Nowej Zelandii, Hiszpanii, Argentynie, Stanach Zjednoczonych, Australii czy Polsce.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosRonaldo_   @   19:46, 08.02.2019
Jaram się nowym Metrem, jak olej na pateni. Szczęśliwy
0 kudosshuwar   @   07:54, 09.02.2019
Metro tak - reszta... no nie grzeje mnie to. Jakoś tak monotonnie jak dla mnie.
0 kudosMicMus123456789   @   13:22, 09.02.2019
Jump Force, Metro, Far Cry i Anthem te pozycję mnie osobiście interesują z czego Jump Force i Metro ogram w późniejszym terminie niż na premierę Dumny
0 kudosTheCerbis   @   13:32, 09.02.2019
W nic nie zagram na razie i nawet Metro mnie nie ekscytuje.
0 kudosBubtownik   @   15:29, 09.02.2019
Nic specjalnego, żadnej gry która by mnie "grzała" jak to fajnie określił shuwar. Czekam na exy Sony i The Outer Worlds bo to będzie mój "MUST HAVE" na ten rok. O ile w tym roku się ukarze na co mocno liczę.
Dodaj Odpowiedź