Premiery miesiąca - czerwiec 2018


Materdea @ 00:56 03.06.2018
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Sezon ogórkowy? Skądże! W czerwcu zadebiutują m.in. Vampyr, The Crew 2, pierwsze rozszerzenie do Far Cry 5 czy remaster Far Cry 3!

Podobno zaczyna się sezon ogórkowy. Z tym bywa naprawdę różnie, bo zależy dla kogo! Co prawda w czerwcu nie mamy spektakularnych premier w postaci nowego Assassin’s Creeda, ale za to jest E3, na który Odyssey się pojawi! To tak na boku, bo bardziej interesują nas premiery, nie zaś zapowiedzi czy prezentacje. A tych pierwszych jest całkiem sporo, sprawdźcie zresztą sami.

Far Cry 5: Hours of Darkness (PC, Xbox One, PlayStation 4)5 czerwca

Hours of Darkness to pierwsze z trzech zaplanowanych przez deweloperów rozszerzeń dedykowanych wydanemu w marcu tego roku Far Cry 5. Historia kręci się wokół postaci doskonale znanej z „podstawki”, a więc żołnierza Wendella „Reda” Redlera.

Naszym zadaniem jest odnalezienie i uratowanie byłych członków oddziału, którzy wpadli w ręce nieprzyjaciela podczas Wojny w Wietnamie. Bez większego zaskoczenia, naszym przeciwnikiem będą między innymi siły Wietkongu oraz Armia Północnego Wietnamu. Podobnie jak w oryginale, krótką kampanię fabularną ukończymy zarówno solo jak i w kooperacji.

Sama rozgrywka nie dostanie żadnych urozmaiceń i pozostanie w klimacie „podstawki”. Jedyną nowością w tym temacie są dwa nowe tryby, odblokowywane po ukończeniu historii – Survivor Mode, a więc ponowne przejście ukończonej fabuły, tyle że z limitowanymi zasobami, a także Action Movie Mode, w którym zrobimy naprawdę niezły zamęt – zgodnie z tytułem – w stylu filmów akcji lat 80.

Vampyr (PC, Xbox One, PlayStation 4)5 czerwca

Studio Dontnod Entertainment w drodze do wydania drugiej części przygodówki Life is Strange ma w zanadrzu jeszcze jeden projekt – Vampyr. Grę akcji z elementami RPG, ale osadzoną w naprawdę intrygującym okresie.

W Vampyr wcielimy się chirurga Jonathana E. Reida, który właśnie wrócił z wojny i został zamieniony w wampira. Trafiamy do XX-wiecznego Londynu, a konkretnie do roku 1918, który nękany jest przez dwie plagi - przestępczość oraz chorobę zwaną hiszpanką, a więc pandemię grypy.

W środku tej zawieruchy znajduje się nasz protagonista, który próbuje odnaleźć się w nowej roli, jaką mu narzucono. Eksplorujemy otwarty świat, jakim obdarzono stolicę Londynu, wykonując zlecane nam zadania i zdobywając nowe umiejętności potrzebne do przetrwania, bowiem walka z ludźmi to jedno (oczywiście kwestia bycia dobrym samarytaninem i oszczędzania mieszkańców Londynu to drugie – wybory moralne są istotnym aspektem gry!), ale dochodzą również inne nadnaturalne postacie - jak wilkołaki.

Jeśli kojarzycie grę Remeber Me, również autorstwa wymienionego wyżej studia, to rozgrywka strukturalnie jest dość zbliżona do modelu wypracowanego w produkcji z 2013 roku.

Sprawdź także:

Vampyr

Premiera: 05 czerwca 2018
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH

Vampyr to gra cRPG osadzona w XX-wiecznym Londynie. Jest to tytuł od studia DONTNOD Entertainment - twórców m.in. Remember Me oraz Life is Strange.W Vampyr wcielimy się c...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   07:16, 03.06.2018
Z premier tego miesiąca najbardziej interesuje mnie Vampyr. Ostatecznie może jeszcze Far Cry 3 Classic Edition, ale to bardziej przez sentyment do oryginału z 2012 roku Dumny