Premiery gier w grudniu 2023 - wreszcie spokój


Materdea @ 23:25 30.11.2023
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Grudzień daje wytchnąć! Poprzednie miesiące bombardowały nas dużymi premierami gier z segmentu AAA niemal co tydzień. Teraz nadszedł wyczekany czas spokoju i stagnacji. Oby do 2024 roku!

W zeszłym miesiącu podsumowanie premier okrasiłem podtytułem "powstrzymajcie to szaleństwo". I grudzień tę prośbę spełnia. Po gorączce jesiennych (a nawet późno-letnich) debiutów nastąpiła chwila oddechu, by pokończyć te pozaczynane przygody lub na spokojnie usiąść do swojego backlogu. W grudniu skromnie, acz wcale nie mniej jakościowo!

SteamWorld Builds - 1 grudnia

  • PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Switch

SteamWorld Builds to gra strategiczno-ekonomiczna, gdzie gracz wciela się po prostu w zarządcę niewielkiego górniczego miasteczka. Jego zadaniem jest odnalezienie zakopanych głęboko pod ziemią artefaktów, które pozwolą ocalić planetę Astrid; ta bowiem ma niebawem eksplodować.

Rozgrywka to city-builder, który łączy w sobie kilka doskonale znanych z innych gier z tego gatunku mechanik. Przede wszystkim liczy się tu odpowiedzialne rozdysponowywanie ograniczonych surowców; akcję obserwujemy z perspektywy rzutu izometrycznego, a naszym głównym zadaniem jest rozwój kolonii. Robimy to poprzez budowanie nowych budynków użyteczności - a to organizujących życie mieszkańców, a to popychających rozwój do przodu, a to jeszcze tych pozyskujących odpowiednie materiały na tworzenie nowych przedsięwzięć.

Avatar: Frontiers of Pandora - 7 grudnia

  • PC, Xbox Series X|S, PlayStation 5

Avatar: Frontiers of Pandora to przygodowa gra akcji z otwartym światem stworzona na licencji serii filmów w reżyserii Jamesa Camerona o takim samym tytule. W adaptacji Ubisoftu fabuła pokazuje zupełnie inny od filmowego wątek, w którym gracz jako jeden z reprezentantów rasy Na'vi eksplorujemy niewidziane wcześniej wschodnie rubieże planety Pandora, mierząc się z ludzkimi najeźdźcami.

Rozgrywka zaś stanowi połączenie doskonale znanych dla Francuzów mechanik: pierwszoosobowej kamery oraz strzelanki w otwartym świecie. Zlecane nam są kolejne zadania, a w międzyczasie możemy realizować dodatkowe aktywności (takie jak odbijanie posterunków i przejmowanie terytoriów). Kierowana postać zdobywa punkty doświadczenia, które następnie możemy zamienić w dodatkowe umiejętności. Brzmi nieco jak Far Cry w uniwersum fantasy...

Sprawdź także:

Paranoid

Premiera: 15 grudnia 2023
PC

Paranoid to pierwszoosobowy horror utrzymany w klimacie przygodowej gry akcji. Za produkcję odpowiada rodzime studio Madmind, które na swoim koncie ma Agony - również hor...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   10:17, 01.12.2023
Uuu biednie, ale przynajmniej można ponadrabiać zaległości Puszcza oko
0 kudosBarbarella.   @   10:40, 01.12.2023
Nie przepadam za Cameronem i jego tfurczością ale te niebieskie ludziki z puszki Pandory mogą być grywalne. No i Paranoid z sabbathowym tytułem i psychodelią interesująco się zapowiada.
0 kudoszubal22   @   12:32, 01.12.2023
Fantastyczny gamingowo był to rok. Nie zapomnę go nigdy.

Jeszcze za tydzień TGA będzie, a coś mi mówi, że spadnie parę konkretnych bomb. Oby. W sam raz na zakończenie pięknego 2023 r. by było.
0 kudosshuwar   @   08:15, 03.12.2023
No faktycznie... grudzień, a tu bida Smutny
0 kudosBarbarella.   @   08:23, 03.12.2023
Bośta się rozpuścili. Puszcza oko
Dodaj Odpowiedź