PARANOID - nowy zwiastun autorów horroru Agony

Studio Madmind udostępniło nowy zwiastun swojego nowego survival horroru - PARANOID.

@ 01.07.2019, 19:23
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc

PARANOID - nowy zwiastun autorów horroru Agony

Polskie studio Madmind nie najlepiej rozpoczęło przygodę z tworzeniem gier. Ich debiutancki projekt Agony, który skupiał się na nadnaturalnych zjawiskach (wcielaliśmy się w umęczoną duszę, która trafiła do czeluści piekielnych), nie zdobył uznania graczy (mieszane recenzje na Steamie), a także recenzentów (po 30/100 punktów dla wersji konsolowych i 47/100 pkt. dla PC-towego wydania). PARANOID, czyli kolejne podejście do tematu straszenia na ekranie, wydaje się, iż będzie w stanie zdobyć nieco lepsze noty - do sieci trafił właśnie nowy zwiastun!

PARANOID to, podobnie jak Agony, pierwszoosobowy survival horror. Tym razem z akcją osadzoną w latach 80. ubiegłego stulecia. Wcielamy się w postać 31-letniego, chorującego na paranoję, Patricka Calmana. Przyczyny jego przypadłości związane są z rodzinną tragedią - rodzice zginęli w brutalnym wypadku, zaś siostra zaginęła. Teraz Patrick mierzy się z wizjami własnego umysłu izolując się od otoczenia w swoim mieszkaniu i szprycując się górą lekarstw.

Rozgrywka w PARANOID to głównie horror - surrealistyczne wizje spowodowane lekami psychotropowymi, które mieszają się z prawdziwymi obrazami. Mierzymy się przede wszystkim z własnymi lękami, za przeciwników mając urojenia siedzące w głowie głównego bohatera, lecz przybierające namacalne formy. System walki stawiać ma na brutalność, czego - jeśli graliście w Agony - mogliśmy się spodziewać. Tytuł ma zaoferować trzy zakończenia - w zależności od stylu zabawy - a także różne wariacje samego gameplayu z uwagi na to, które z dostępnych pastylek bierzemy.

PARANOID ukaże się wyłącznie na komputerach osobistych i dostępne będzie jako tytuł ekskluzywny Steama. Produkcję bydgoskiego studia Madmind już możecie dodawać do swoich list życzeń.


Sprawdź także:
Paranoid

Paranoid

Premiera: 15 grudnia 2023
PC

Paranoid to pierwszoosobowy horror utrzymany w klimacie przygodowej gry akcji. Za produkcję odpowiada rodzime studio Madmind, które na swoim koncie ma Agony - również hor...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   07:24, 02.07.2019
To ciekawe jest... Wtopili przy Agony, a mimo to brną w ten temat dalej? A może tylko oceny niekorzystne, ale zyski okazały się wystarczające?
1 kudosKawira   @   10:52, 02.07.2019
Cytat: shuwar
To ciekawe jest... Wtopili przy Agony, a mimo to brną w ten temat dalej? A może tylko oceny niekorzystne, ale zyski okazały się wystarczające?

Negatywny wydźwięk wyszedł za sprawą cenzury wymuszonej przez wydawcę, ale wydali tylko na steamie wersję niepociętą, która zyskała całkiem niezłe uznanie (sam bardzo lubię). Stąd pieniądze na kolejną grę Dumny