Najciekawsze zbliżające się gry ekskluzywne na Xbox Series X|S


zubal22 @ 13:54 08.09.2023
Filip "zubal22" Sudoł

Wydany niedawno Starfield to jaskółka nadziei dla wszystkich graczy, a szczególnie zwolenników Xboksa, że czasy posuchy na hity w 9. generacji konsol wkrótce się skończą. Jak pokazuje nasz ranking, jest na to naprawdę spora szansa.

Nie czarujmy się, na rynku do niedawna bardzo brakowało naprawdę mocnych (i dobrych tak przy okazji) nowych produkcji. Ostatnie 3 lata nie dostarczyły wielu dużych, wysokobudżetowych gier, których jakość byłaby powszechnie zachwalana, co w poprzedniej generacji w tym samym okresie nie miało miejsca. Na szczęście rok 2023 w końcu przyniósł nam istny zalew growego dobra, wystarczy spojrzeć na opublikowane ostatnio pozycje: Baldur’s Gate 3, Starfield, Final Fantasy XVI, Diablo 4 czy The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Do tego dochodzi jeszcze Hogwart’s Legacy, Dead Space Remake, Resident Evil 4 Remake, a w najbliższych tygodniach i miesiącach wyjdzie Cyberpunk 2077: Widmo Wolności, Spider-Man 2, Payday 3, Alan Wake 2 czy Assassin’s Creed: Mirage. Kiedy ostatnio zdarzył się okres, by branża w ciągu 12 miesięcy “wypluła” tak wielu potencjalnych kandydatów do miana GOTY? 

Znacząca posucha trwała również jeśli chodzi o nowe tytuły ekskluzywne (nawet te konsolowe) u PlayStation, a w szczególności w obozie Xboxa. O ile Nintendo jak zwykle się trzyma mocno, o tyle pozostałe korporacje zostały z tyłu i zdaje się, że dopiero zaczynają wchodzić w nową generację z porcją ciekawych i obiecujących produkcji.

Dzisiaj przyjrzymy się najciekawszym produkcjom, jakie w najbliższym czasie mają zawitać na konsole Xbox Series X|S (oraz na PC-ty i GamePassa). Mocne i znane marki, rozmaite gatunki oraz nieco nowych IP, w których chyba każdy winien znaleźć coś dla siebie.

Forza Motorsport


Już w przyszłym miesiącu premierę będzie miała pierwsza pozycja z naszej listy - Forza Motorsport. Mamy tu do czynienia z rebootem serii, która skupia się na bardziej realistycznym podejściu do wyścigów. Produkcja przygotowywana przez studio Turn 10 ma postawić na wierne odtworzenie znanych torów wyścigowych,  pojazdów oraz systemów, co sprawia, że nowemu wydawnictwu Microsoftu zdecydowanie bliżej będzie do symulacji niż arcedówki pokroju Need for Speed czy Forza Horizon.

Forza Motorsport to obietnica ponad 500 licencjonowanych aut, 20 pieczołowicie przygotowanych tras ze zmiennymi warunkami pogodowymi wpływającymi na nawierzchnię, wymagającego trybu single player opartego o nowoczesny system sztucznej inteligencji oraz bogatego multiplayera z funkcją crossplayu między konsolami i PC-tami.

Gra zadebiutuje już 10 października, więc fanów serii nie czeka zbyt wiele tęsknych dni i nocy ku, miejmy nadzieję, triumfalnemu powrotowi na tor.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl


S.T.A.L.K.E.R. 2 w pewnych kręgach zaczynał uchodzić za jedną z tych legendarnych gier, co to nigdy nie ujrzą światła dziennego. Na szczęście ukraińskim deweloperom nawet wojna ostatecznie nie przeszkodziła, bo jednak wiele wskazuje na to, że jeszcze na wiosnę 2024 roku faktycznie udamy się do zony, by móc ponownie zatopić się w tym znakomitym, postapokaliptycznym świecie wypełnionym strzelaniem i promieniowaniem.

W S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl wcielimy się w jednego z tytułowych stalkerów, którzy wędrują przez skażoną drugim czarnobylskim wybuchem zonę. Będziemy mieli okazję poznać nieliniową historię, którą zmieniać będą nasze decyzje, a także przemierzać niebezpieczny otwarty świat z lokacjami rodem z horrorów. Miejscówki wypełnione będą oczywiście mutantami, anomaliami i innymi ludźmi, którzy mogą okazać się pomocni, ale częściej będą chcieli po prostu szybko z nami skończyć.

W sytuacjach konfliktowych będziemy zmuszeni do użycia bogatego arsenału modyfikowalnej broni. Jak zwykle ważna będzie także eksploracja i przeszukiwanie najbardziej niebezpiecznych miejsc, by odkryć nie tylko intrygujące artefakty i skarby, ale również przedmioty pierwszej potrzeby, jak amunicja czy medykamenty, bez których przetrwanie w zonie byłoby niemożliwe. Do tego dochodzą elementy survivalowe, jak głód, sen, krwawienie czy napromieniowanie, cykl dobowy, zmienna pogoda, rozbudowana SI wrogów oraz realistyczna grafika, przygotowana przy użyciu najnowszych technik fotogrametrii.

Premiera S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl jest przewidywana na koniec 1. kwartału 2024 roku.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   14:55, 08.09.2023
Trzeba będzie kupić dwie konsole w następnej generacji najwyżej 😜
0 kudosbalic87   @   20:13, 08.09.2023
Czekam na hellblade 2, fable, clockworld rewolucja, The outer worlds 2, perfect dark oraz niewymienione w artykule gears 6 (wiadomo że powstaje) Szczęśliwy

Celowo nie podałem natomiast stalker 2 ponieważ po 3 miesiącach tytuł ma utracić czasowa ekskluzywność Uśmiech

Cieszę się że nie sprzedałem swojego series x Szczęśliwy