Premiery gier we wrześniu 2023 - ucztowanie czas zacząć


Materdea @ 09:42 31.08.2023
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Jeśli tylko znacie kogoś, kto powie Wam, że w tym roku nie ma w co grać i ogólnie posucha, to natychmiast wytłumaczcie mu, dlaczego tak bardzo się myli. Popatrzcie tylko na wrzesień - wypełniony co do jednego dnia w kalendarzu. A to wstęp, przedsionek dla jesiennych zbiorów, już zresztą jakich obfitych!

Zaczęło się! Tak można podsumować jesienny armageddon premier, którego preludium - pod postacią wakacyjnych debiutów - przetrwaliśmy. Ale teraz nadchodzi główne danie; zakładajcie ochronne kaski, schodźcie do schronów i bunkrujcie się z zapasem jedzenia, ponieważ do przyszłego roku spokojnie nie będziecie zdolni odbierać żadnych telefonów. A nawet przeprowadzać żadnych międzyludzkich interakcji.

Starfield - 6 września

  • PC, Xbox Series X|S

To nie są ćwiczenia! Powtarzam: to nie są ćwiczenia! Starfield naprawdę ukaże się na rynku i już tylko dni dzielą nas od tej premiery największej i najbardziej ambitnej gry Bethesda Game Studios.

Fabuła pozwala graczowi wcielić się we własnoręcznie wykreowaną postać trafiającą na Konstelację - grupę zamożnych eksploratorów kosmosu, nazywanymi ostatnimi prawdziwymi badaczami galaktyki. Jest rok 2310, a my w wyniku splotu dziwnych wydarzeń ruszamy na poszukiwanie pradawnych artefaktów, które prawdopodobnie podpowiedzą nam coś więcej o cywilizacjach spoza Zasiedlonych Układów. Te ostatnie to znany ludziom, skolonizowany lub przebadany kosmos. Dalej jest ciemność, nieznane, nieodkryte, niezbadane, dzikie i groźne.

Rozgrywka łączy w sobie niemal wszystkie rozwiązania znane z poprzednich gier BGS. Gameplay opiera się na decyzjach oraz wyborach bohatera; jako kosmiczny zdobywca musi sprzymierzać się z frakcjami, wypełniać zlecane przez postacie niezależne zadania, za które otrzymuje punkty doświadczenia (a następnie przekuwa je w nowe umiejętności), ale również rozwijać własny ekwipunek. W Starfield gracz ma możliwość tworzenia własnych przedmiotów za znajdowane w świecie surowce, tworzenia autorskich baz na zasiedlonych planetach oraz modyfikować własny statek kosmiczny. Słowem - space sim.

Sprawdź także:

Ad Infinitum

Premiera: 14 września 2023
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S

Ad Infinitum to surrealistyczny przygodowy survival horror, którego akcja rozgrywa się w czasie I wojny światowej. Projekt przygotowany został niemieckie studio Hekate.Fa...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosRonaldo_   @   12:59, 31.08.2023
We wrześniu, to mnie tylko interesuje Widmo wolności Szczęśliwy
0 kudosBarbarella.   @   13:11, 31.08.2023
Poza Widmem oczywiście Starfield i Ad Infinitum mam w orbicie zainteresowań. Do Pinokia zapałałam też gorącym uczuciem chociaż wiem że gra dla mnie za trudna.
0 kudosmrPack   @   13:43, 31.08.2023
Starfield, Widmo Wolności i konsolowe wydanie BG3 Puszcza oko
0 kudosMicMus123456789   @   16:26, 31.08.2023
Lies of P to pewny zakup, po za tym nowy The Crew mnie nieco interesuje, ale nie na tyle by kupować na premierę Dumny
1 kudosMaterdea   @   19:45, 31.08.2023
Ja dość przewrotnie - z koleżką czekamy na Party Animals. Dla nas jest to day one granie. Szczęśliwy
0 kudosDirian   @   23:10, 31.08.2023
Starfield zdecydowanie, ale nie wiem kiedy znajdę na niego czas - dopiero będę zabierał się na spokojnie za Baldura. Uff, dobrze, że już koniec tych wakacji i ładnej pogody i można spokojnie usiąść na czterech literach i grać Szczęśliwy

No i jeszcze FIFA, tfu, EA FC. Ad Infinitum też wygląda ciekawie, ale zobaczymy co z tego będzie bo jak kolejny nudny symulator chodzenia to podziękuję.
0 kudosKerberos   @   00:50, 01.09.2023
Phantom Liberty i Party Animals na pewno łyknę. Szkoda, że Witchfire tylko na Epicu, poczekam sobie do premiery na Steam a nowe Mortal Kombat i The Crew odłożę na jakąś wyprzedaż xD
0 kudosBarbarella.   @   10:55, 01.09.2023
A właśnie, zapomniałam o Witchfire. Też mam na liście życzeń. Polowanie na czarownice jest zawsze na czasie. Zadziorny
Dodaj Odpowiedź