Premiery gier w lipcu 2023 - rozbiegówka przed jesienią


Materdea @ 10:34 03.07.2023
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

W podtytule dla czerwcowych premier tego roku zapytałem: "początek sezonu ogórkowego?". Okazało się, że trochę tak, a trochę nie - choć efektownych premiery gier AAA nie doświadczymy, to nie brakuje ciekawych tytułów. Jagged Alliance 3, Exoprimal, Remnant 2 czy Oxenfree 2. Taka rozbiegówka przed jesienią!

Jakiś czas temu przygotowałem artykuł podsumowujący letnie konferencje największych graczy, gdzie zawarłem prosty wniosek: chłodne lato, gorąca jesień. Nie jest zaskoczeniem, że lwia część najważniejszych premier zawsze wychodzi w okresie jesienno-świątecznym. Jednak ilość dat, które pojawiły się w trakcie tych wydarzeń trafiających dokładnie w tegoroczny przedział wrzesień-październik była tak duża, że trudno mi było nie podnieść takiego wniosku. Ergo lipiec jest bardzo spokojny niczym cisza przed burzą.

Oxenfree II: Lost Signals - 12 lipca

PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Switch


Oxenfree II: Lost Signals to druga część pozytywnie odebranej przygodówki z elementami platformowymi, utrzymanej w klimacie horroru. Tym razem dostajemy nowego bohatera, za to pomysł na rozgrywkę został utrzymany bez zmian. Riley, nasz nowy protagonista, wraca do swojej rodzinnej miejscowości - Camen - by zbadać tajemnicze tytułowe radiowe sygnały. Znajdujemy się w pięć lat po fabule z pierwszej części.

Jako Riley przemieszczamy się pomiędzy kolejnymi lokacjami, rozwiązując zagadki środowiskowe, które doprowadzają nas do finału opowieści. W międzyczasie poznajemy i rozmawiamy z postaciami niezależnymi, korzystając ze swobodnego wyboru dostępnych opcji dialogowych.

Exoprimal - 14 lipca

PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4


Exoprimal to wieloosobowa, kooperacyjna strzelanka trzecioosobowa utrzymana w klimacie science-fiction, nastawiona na starcia nie tylko z rywalizującą z nami drużyną (PvP), ale przede wszystkim ze środowiskiem (PvE). Gra wrzuca nas pozostałych członków zespołu złożonego z innych żołnierzy do futurystycznej i alternatywnej rzeczywistości. Ziemię nawiedziła bowiem inwazja dinozaurów, która pojawia się z obcego wymiaru, a obecne siły porządkowe są w posiadaniu zaawansowanej sztucznej inteligencji o nazwie Lewiatan, która potrafi z wyprzedzeniem wskazać miejsce i czas takiego "zrzutu". Naszym zadaniem jest wykonywanie poleceń wspomnianej SI, realizując przy tym zadania.

Gracz jest członkiem kilkuosobowego oddziału uzbrojonych po zęby żołnierz, który w początkowych etapach mierzy się z kolejnymi celami narzucanymi przez Lewiatana (np. likwidacja następujących po sobie fal teleportujących się przeciwników) - jednocześnie ścigając się z przeciwnym zespołem o to, kto pierwszy ukończy dany fragment - a następnie już bezpośrednio walczy (lub - co ciekawe - może współpracować) z oponentami.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   20:30, 03.07.2023
Najbardziej mnie zainteresowała Jagged Alliance 3. Nie miałam z tą serią do czynienia ale grałam w Silent Storm z podobną rozgrywką i podobało mi się.. I jeszcze The Expanse zapowiada się nieźle, ciekawe czy po polsku będzie, podejrzewam że nie.
0 kudospetrucci109   @   14:55, 04.07.2023
Dla mnie Oxenfree 2 to pozycja obowiązkowa. Jedynka była na prawdę świetna.
0 kudosDirian   @   09:38, 05.07.2023
Oxenfree 2 już kupione w pre-orderze na Switcha, dobrze wspominam część pierwszą Uśmiech
0 kudosroxa175   @   09:52, 05.07.2023
To jak dla mnie żadna pozycja w tym miesiącu nie jest godna uwagi. Liczę, że sierpień będzie bardziej owocny. Dumny
0 kudosMaterdea   @   10:52, 05.07.2023
Cytat: roxa175
To jak dla mnie żadna pozycja w tym miesiącu nie jest godna uwagi. Liczę, że sierpień będzie bardziej owocny. Dumny
Zaczynamy nowym Baldurem, więc sierpień dla wielu kończy się zanim się de facto dobrze zacznie. Cool
0 kudosBarbarella.   @   14:08, 05.07.2023
Cytat: Materdea
Zaczynamy nowym Baldurem, więc sierpień dla wielu kończy się zanim się de facto dobrze zacznie.

To lepiej niech reszta deweloperów przeniesie swoje premiery na wrzesień. Zadziorny
0 kudosfrycek88   @   15:14, 05.07.2023
Czekam na wrzesień ale w Jagged Alliance 3 bym zagrał, lubię tę serię.
0 kudospetrucci109   @   22:57, 05.07.2023
Cytat: Barbarella.
Cytat: Materdea
Zaczynamy nowym Baldurem, więc sierpień dla wielu kończy się zanim się de facto dobrze zacznie.

To lepiej niech reszta deweloperów przeniesie swoje premiery na wrzesień. Zadziorny
To lepiej niech przeniosą swoje premiery na luty przyszłego roku, bo zanim ludzie ograją te 200 godzin Baldura to ho ho 😅
Dodaj Odpowiedź