Artykuł - Ubisoft - mistrzowie kopiuj-wklej? - komentarze

Offline
dabi132 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Lord Sith (exp. 11219 / 16200) lvl 14 ]0 kudos
Seria Assassin's Creed skończyła się na trójce, której kompletnie nie zapamiętałem. Black Flag miało lepszą fabułę, ale za dużo było w niej wszelkiego rodzaju zbieractwa. Nudziło mnie zabijanie zwierząt i ulepszanie ekwipunku (zdecydowanie wolałem rozwiązanie znane z części Brotherhood i Revelations). Niestety, ale gracze kupują te gry i są temu winni, że gry wyglądają tak jak wyglądają.

Offline
remik1976 //grupa Akademia Morderców » [ Szef Akademii (exp. 15173 / 16200) lvl 14 ]0 kudos
Jak widać dopóki wpływają pieniążki Ubi nic sobie nie robi z tego, że części graczy już mocno się przejadły ich marki. Wygląda na to, że chcą być zmuszeni do zmiany polityki. To prędzej czy później się stanie i wtedy będą mieli naprawdę poważny problem. Upada się bardzo szybko i ciężko się po czymś takim podnieść. Jakby nie było mają do stracenia niewyobrażalnie dużo. Wieloletnia ciężka praca w budowaniu swojej marki jaką niewątpliwie jest Ubisoft może ot tak zniknąć w mgnieniu i chyba nie zdają sobie z tego sprawy. Chciałbym, żeby było tak jak napisał Big w ostatniej części artykułu, ale szczerze mówiąc nie wierzę w powrót wielkiego Ubisoftu.
Dopóki się nie sparzą to nic się nie zmieni.

Offline
Uxon //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Kuba Rozpruwacz (exp. 6157 / 7200) lvl 12 ]0 kudos
Dobry marketing i reklama zawsze zrobią swoje. Bethesda od czasów Morrowind klepie jeszcze bardziej perfidnie na jedno kopyto, co nie przeszkodziło Fallout 4 w niedługim czasie zarobić 750 zielonych baniek. Ubisoft przy okazji każdej kolejnej premiery zapowiada rewolucje i nowości, trailery i hajp lecą w najlepsze, a ludzie się nakręcają i później, otumanieni zachwycają, mimo że dostają to samo. I zawsze ich produkty się sprzedają jak ciepłe bułki. Tam kasa musi się zgadzać, oni po prostu nie mają czasu, by się z grami pieścić, dlatego wydają je co chwila. Teraz ciekawe pomysły się skończyły, a zarabiać trzeba. Nie sądzę jednak, by brakowało tam talentu, po prostu ambitnej, świeżej, nowatorskiej, dużej gry nie da się zrobić ekspresowo i pod takim ciśnieniem. Ogólnie nie wierzę w jakąś rewolucję w ich przypadku, tak jak w przypadku wspomnianej Bethesdy, jedyne co mogłoby ją spowodować, to znaczący spadek sprzedaży. A na to się póki co nie zanosi. Są za mocnym graczem na tym rynku, z mimo wszystko mocarnymi markami, by ot tak, z dnia na dzień miał wydarzyć się jakiś kataklizm.

Offline
shuwar //grupa Wojownicy RPG » [ Obywatel 2014 i 2018 ]0 kudos
Ja wymiękłem już na demie pierwszego Far Cry, próbowałem grać w dwie części AC (pierwszą i bodaj czwartą) i żadna mnie nie wciągnęła na tyle, by je ukończyć.

Czytając artykuł uświadamiam sobie jeszcze bardziej jaką klasą (obecnie chyba) samą w sobie jest dla siebie CDP Red.

Niezły artykuł. Najlepszy tekst o Lidlu, czyli wszyscy od wszystkiego Uśmiech

Offline
JackieR3 //grupa Stowarzyszenie Płatnych Morderców » [ Obywatel 2015 ]0 kudos
To jest przemysł który walczy o masowego gracza i dopóki takiego ma to nie musi się przejmować tym krytycznym graczem.A myślę że tzw.masowy odbiorca jest nie do zajechania ,łyknie wszystko.
Kiedyś w branży growej tego nie było ale to już zamierzchłe dzieje.Gry dołączyły do kina i telewizji no i tak być musi.Duże produkcje muszą się sprzedać.
I tutaj jak wspomniał Shuwi szacunek dla CDP Red że oprócz zaglądania do portfela gracza mają też zaufanie do jego inteligencji.

Offline
Dirian //grupa MiastoGier.pl » [ Redaktor ]0 kudos
Jeszcze grając w AC Unity nie do końca przeszkadzała mi powtarzalność, bo gra urzekła mnie klimatem, jak i projektem miasta. Mimo wielu negatywnych opinii i błędów, pozytywnie wspominam tę część. Gdy jednak zupełnie to samo (z mniejszą dawką błędów) otrzymałem w Syndicate, miarka się przebrała. Jest to drugi Asasyn (po Revelations), którego nie ukończyłem. W każdej poprzedniej części bawiłem się świetnie, ale Revelations to było to samo co AC II i Brotherhood, a w Syndicate to kopia Unity, tyle że ze spotęgowaną dawką powtarzania tych samych czynności. Oby ta przerwa w cyklu wydawniczym pozwoliła wnieść do serii powiew, bo chętnie ograłbym kolejną część, gdyby tylko nie była kopią poprzednich.

Offline
omen89 //grupa Mieszczanie » [ Mieszczanin (exp. 92 / 100) lvl 5 ]1 kudos
Ja bawiłem się świetnie podczas Sagi Ezio, szczególnie urzekło mnie Brotherhood, jest to moim zdaniem najlepszy Assassin... czuć było, że gra się skrytobójcą, gadżety się przydawały (zatrute strzałki czy kusza były ekstra użyteczne), później 3 część była nudna jak flaki z olejem, bezpłciowy bohater oraz nużąca historia, zagrałem później jeszcze w AC Liberation ale była zbliżona poziomem do 3-ki, z jedynie nieco lepszą bohaterką. Od tego czasu nie kupiłem już żadnej części. Niby zawsze to rozważam ale jednak rezygnuję. Ta seria straciła swój urok, jest tam tylko monotonia, w dodatku nie stanowiąca wyzwania przez poziom trudności. Artykuł świetny, oddaje dobrze stan gier Ubisoftu, każdą markę potrafią wyeksploatować do granic przyzwoitoąści i tym samym zepsuć ją. Tak samo moje ukochane Prince of Persia... ostatnia odsłona była niezła ale przez brak wyzwania wprowadzała niesmak, który nadal się u mnie utrzymuje mimo, że grę skończyłem parę lat temu.

Offline
gracz12543 //grupa Wojownicy RPG » [ Fiery Thunder (exp. 1440 / 1600) lvl 9 ]0 kudos
Szczerze, dla mnie najlepsze były pierwsze 4 części AC. Do Revelations seria była naprawdę oryginalna i posiadała świetny, tajemniczy klimat. Wydawało się, że bractwo Asasynów ma wielki potencjał, ale Ubi zmarnowało go doszczętnie. Trzecia część była fatalna. Gdyby nie tytuł, to myślałbym, że gramy zwykłym uczestnikiem wojny o niepodległość USA. Pierwszy raz grałem tylko żeby przejść. Black Flag był dobry, ale to też nie było to. Tu też w sumie większość gry jest się zwykłym piratem. Na następne odsłony zwyczajnie nie mam ochoty.
Brawo Ubi, tak schrzanić sprawę...

Offline
mrPack //grupa Wojownicy RPG » [ Postowy Huragan (exp. 2010 / 3200) lvl 10 ]0 kudos
W Ubisofcie myśleli chyba, że skoro recykling się sprawdzał i przynosił zyski to kontynuowali robienie gier opartych na tych samych elementach. Sprzedaż Syndicate zmusiła ich do jakiejś refleksji, ale co z tego wyjdzie to się okaże dopiero kiedy kolejny AC zostanie wydany. Może będzie to miało wpływ na pozostałe marki i każda otrzyma swój własny styl odróżniający je od siebie.

Offline
juve //grupa MiastoGier.pl » [ Redaktor ]1 kudos
Ja generalnie nie przepadam za serią Assassin's Creed, ale nie ona jest całym Ubisoftem. A firmę lubię i bronić zamierzam. To jedyny dzisiaj producent, który rokrocznie lokuje na rynku nowe marki z wysokimi budżetami. Nawet Bethesda czy Electronic Arts nie mają na tyle odwagi, a Ubi: Watch Dogs, The Crew, The Division, Wildlands...
Moim zdaniem to jedna z najbardziej utalentowanych ekip na rynku. Kopiuj wklej? No tak, ale dzięki komercyjnemu podejściu do AC i teraz również FC są w stanie finansować inne gry, bowiem obie marki to typowe ''dojne krowy'', które gwarantują płynność finansową. Obie rokrocznie pozwalają na jakąś tam rozrywkę i to duże gry, a że powielają utarte schematy? No i co z tego, skoro dalej potrafią bawić masy?

Liczba czytelników: 471195, z czego dziś dołączyło: 0.
Czytelnicy założyli 49811 wątków oraz napisali 655239 postów.