Rise of the Ronin (PS5) - okladka

Rise of the Ronin (PS5)

Premiera:
22 marca 2024
Premiera PL:
22 marca 2024
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (2)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (1)

Opis Rise of the Ronin (PS5)
Kawira @ 08:22 06.02.2024
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Rise of the Ronin to przygodowa gra akcji wzbogacona o elementy RPG, której akcja osadzona została w XIX-wiecznej Japonii. Za projektem stoi zespół Team Ninja odpowiedzialny za takie gry jak NiOh, Wo Long: Fallen Dynasty czy Dead or Alive 6.

Fabuła Rise of the Ronin pozwala graczowi zwiedzić Japonię z roku 1863. Po trzech wiekach ucisku rządów szogunatu Tokugawa, Czarne Statki Zachodu przybywają na granice kraju, co wywołuje popłoch w tymże. Gracz wciela się w bezimiennego wojownika - tytułowego Rognina - który pośród chaosu wojny, chorób i niepokojów politycznych wytycza własną ścieżkę, trzymając w swoich rękach los Japonii.

Rozgrywka Rise of the Ronin to przygodowa gra akcji z RPG-owymi elementami. Gra cechuje się rozległym, otwartym światem, który dowolnie eksplorujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Poruszanie się ułatwia nasz wierny koń oraz narzędzia: takie jak lina z hakiem czy "skrzydła" (coś w rodzaju paralotni) umożliwiające szybowanie z wysokich miejsc. Ponadto protagonista potrafi zręcznie wspinać się po ścianach budynków. W trakcie zabawy natrafiamy na różne frakcje powstałe po upadzie rodu Tokugawa, z którymi możemy się sprzymierzyć wykonując dla nich zadania. W grze nie zabrakło również dynamicznych pojedynków z użyciem szerokiego arsenału; począwszy od broni białej, przez łuki i karabiny, aż po miotacz ognia. Większość starć toczymy jednak w walce wręcz korzystając z uników oraz wspomnianej wcześniej liny z hakiem pozwalającej przyciągać adwersarzy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby eliminować wrogów po cichu lub przekraść się obok nich, co nierzadko okazuje się najmądrzejszym rozwiązaniem.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera treści związane z hazardem
Screeny z Rise of the Ronin (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?