Alan Wake Remastered (PS4) - okladka

Alan Wake Remastered (PS4)

Premiera:
05 października 2021
Premiera PL:
05 października 2021
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (4)Gram (0)Ukończone (3)Kupię (0)

Opis Alan Wake Remastered (PS4)
Materdea @ 11:33 15.09.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 4h 46min

+ czaswięcej

Alan Wake Remastered to odświeżona wersja wydanej w 2010 przygodowej gry akcji. Za projekt remastera odpowiadają autorzy oryginału, studio Remedy. Zmianie uległa przede wszystkim warstwa wizualna, która została podciągnięta do współczesnych wymagań - włączając w to nowe tekstury i rozdzielczość 4K.

Fabuła Alan Wake Remastered opowiada tę samą historię, którą mogliśmy poznać blisko 11 lat temu. Gracz wciela się w postać pogrążonego w niemocy twórczej pisarza - tytułowego Alana Wake'a. Jakby tego było mało, pewnego dnia dowiaduje się, że jego narzeczona zaginęła. Utrata ukochanej powoli doprowadza go do granic psychicznej wytrzymałości. Aby całkowicie nie zwariować, postanawia rozpocząć kurację w szpitalu znajdującym się w małym miasteczku Pride Falls, gdzie zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

Rozgrywka Alan Wake Remastered przenosi rozwiązania z pierwowzoru. Akcję obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej, a naszym zadaniem jest pokonywanie kolejnych lokacji, walka z tajemniczymi przeciwnikami-cieniami oraz przeżywanie wyreżyserowanych sekwencji. Format przygodowej gry akcji nie pozwala na dowolne zwiedzanie miejsc, które zostały już ukończone - zabawa podzielona jest na rozdziały. Alan ma na podorędziu rozmaite przedmioty emitujące wiązki światła, które są jedyną skuteczną formą walki przeciwko enigmatycznym oponentom - to m.in. latarka czy wyrzutnia flar.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Alan Wake Remastered (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):