Shadow Tactics: Blades of the Shogun (PC) - okladka

Shadow Tactics: Blades of the Shogun (PC)

Premiera:
06 grudnia 2016
Premiera PL:
06 grudnia 2016
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (29)Gram (5)Ukończone (1)Kupię (0)

Opis Shadow Tactics: Blades of the Shogun (PC)
DevMat @ 11:36 10.11.2016
"DevMat"

Śr. długość gry: 6h 0min

+ czaswięcej

Shadow Tactics: Blades of the Shogun to taktyczna strategia czasu rzeczywistego, opracowana przez studio Mimimi Productions. Twórcy wzorowali się na takich produkcjach, jak: Commandos, Jagged Alliance czy Desperados. Wydawnictwem natomiast zajęła się firma Daedalic Entertainment

Akcja Shadow Tactics: Blades of the Shogun rozgrywa się w roku  1615 w feudalnej Japonii. Do władzy dochodzi nowy Szogun, celem którego jest zaprowadzenie pokoju w całym kraju. Jednak niektóre ugrupowania są zupełnie innego zdania i nie podoba im się plan nowego władcy.  Shogun postanawia się bronić. W tym celu wynajmuje pięciu ludzi specjalizujących się w szpiegostwie, sabotażu i cichym eliminowaniu przeciwników. Ich celem staje się zduszenie każdej potencjalnej rebelii, w tym potężnego Kage-sama. Pragnie on bowiem obalić szoguna.

W skład ekipy wchodzą:

  • Hayato - zręczny ninja, potrafiący bezszelestnie przedostawać się na tereny wroga.
  • Samuraj Mugen - preferujący otwartą walkę, co pozwala mu na eliminowanie kilku przeciwników naraz.
  • Aiko - zupełne przeciwieństwo Mugena, wojownik wolący pozostać w ukryciu i odwracać uwagę wrogów.
  • Yuki - specjalista od zastawiania śmiercionośnych pułapek.
  • Tajemniczy strzelec Takuma - uwielbiający trzymać się z dala od centrum wydarzeń i za pomocą swojej snajperki wykańczać nieprzyjaciół z daleka.

Jako że produkcja przykłada dużą wagę do taktycznej strony bitwy, najważniejszą rzeczą jest zebranie wywiadu z pola walki. Dzięki temu możemy jak najlepiej ustawić naszych bohaterów względem pozycji wroga. Trzeba jednak również zwracać uwagę na panujące warunki atmosferyczne. Pozostawione na śniegu ślady czy szybkie przebiegnięcie przez kałużę zaniepokoi strażników i zwróci ich uwagę. Ostrożność o raz ukrywanie ciał poległych przeciwników są podstawą.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun działa na trójwymiarowym silniku graficznym, generującym przejrzystą, przyjemną dla oka oprawę wizualną.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Shadow Tactics: Blades of the Shogun (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoslogan23   @   23:43, 22.04.2019
Aktualnie ogrywam grę o i uważam że gra jest fenomenalna, Nawet na najniższych ustawieniach graficznych wygląda ładnie.
1 kudosBarbarella.   @   17:09, 03.11.2022
Za tydzień za darmo na Epicu .Loganowi się podobała. Na pewno wezmę ale kiedy zagram to nie wiem .Raany a nie trzeba tam seppuku popełnić?