The Guild 2 (PC) - okladka

The Guild 2 (PC)

Premiera:
15 września 2006
Premiera PL:
08 lutego 2007
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / Ekonomiczna
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (199)Gram (130)Ukończone (22)Kupię (20)

Opis The Guild 2 (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 122h 0min

+ czaswięcej

The Guild 2 jest bardzo ciekawym połączeniem kilku różnych gatunków gier. Producent wykorzystał elementy ze strategii czasu rzeczywistego, przygodówek oraz RPG, tworząc tym samym niezwykle orginalną i wyjątkową produkcję.

Głównym zadaniem gracza jest znalezienie sposobu na przetrwanie w niezwykle niespokojnych czasach, jakie spotkały ludzkość w XIV wieku. Kierując poczynaniami kombinoatora i oportunisty musimy jak najszybciej wspiąć się na same szczyty społecznej hierarchii. Oczywiście droga do celu jest całkowicie dowolna. Możemy być wzorowym obywatelem, i poprzez handel, dyplomację oraz inne godziwe sposoby dojść do fortuny, lub po prostu rozpocząć zabwę w rzezimieszka nie posiadającego żadnych skrupułów.

W The Guild 2 rozpoczynamy zabawę jako prosty człek, następnie zakładamy skromną rodzinkę, i z jej pomocą zmierzamy w stronę sławy i bogactwa. Kolejnym krokiem jest przejęcie władzy nad małym miasteczkiem, by ostatecznie rządzić całym społeczeństwem. Jako tyran, lub porządny król... każdy znajdzie odpowiedni dla siebie ustrój polityczny!

Program charakteryzuje się w pełni trójwymiarową, szczegółową grafiką. W tle pogrywa miła muzyka, a wiele efektów specjalnych wypełnia nasze uszy.

PEGI: Od 7 lat
Screeny z The Guild 2 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosprzemek158   @   13:30, 08.09.2009
Extra gra i tyle wam powiem. Grafika niesamowita żeby nie powiedzieć kolosalna. Uwielbiam grać w to cacko

Ocena: 9.5/10
0 kudosDOMIX   @   19:28, 10.11.2009
FAJNA GRA WYMIATA WYMIATA NIE MA LEPSZEJ Z TEJ KATEGORI!!!!!!!!!!!!!ZAGRAJCIE NAPRAWDE POLECAM
POLECAM I POZDRAWIAM DOMIX
0 kudospatryk_postawa   @   15:12, 20.11.2009
super najlepsza gra chyba
0 kudosamdep50   @   14:27, 28.12.2009
Gra BYŁABY naprawdę super. gdyby nie cała masa różnych dziwactw ze strony autorów. Gram wyłącznie w trybie Dynastii i tylko o tym mogę się wypowiadać.

"Dziwactwa" to według mnie to:
- w drzewie genealogicznym dynastii, nieżyjący już przodkowie są reprezentowani przez "urocze" trupie czaszki! zamiast przez portret z kirem, jak jest zwyczaj,
- dynastia to za każdym razem tylko 3 osoby, które Gracz może kontrolować, cała reszta rodziny, co najmniej kilka osób, snuje się gdzieś po mieście, czasem w dziwnych miejscach, na przykład Gracz dostaje komunikat, że rozpoczyna się posiedzenie Rady Miasta i taka "niekontrolowana" osoba musi opuścić ratusz!
- stosunki dyplomatyczne są rozwiązane niby wygodnie w sensie działania, ale jednocześnie zupełnie nie wiadomo, jak można na nie realnie wpływać; na przykład próba wręczenia prezentu osobie "neutralnej" w celu pozyskania jej sympatii, kończy się dokładnie na odwrót. Ale nie to jest najgorsze; mam "pakt o nieagresji" z kilkoma osobami - co i rusz dostaję komunikat, że stosunki zmieniły się na "neutralne" - nie mogę zaproponować nowym osobom paktu o nieagresji, bo nie mam na to czasu!!! działanie jest możliwe co określony czas, baaaaardzo długi, nie mogę nigdy zdążyć pozyskać nowej osoby, bo stale muszę "odzyskiwać" te, z którymi już ileś razy miałam pakt!!! CHORE!!!
- CZAS GRY.... no, to jest dopiero dziwactwo, jeszcze takiego nie spotkałam! Okresy gry (tury?) są podzielone na Wiosnę, Lato, Jesień. Zimę - OK, ale jednocześnie jest dzień i noc. Czyli jest Wiosna/dzień, Lato/noc, Jesień/dzień, Zima/noc. DLACZEGO????? Nie można było zrobić cyklu dzień/noc w ramach każdej pory roku????
W nocy pracownicy śpią, czyli przesypiają jedną porę roku!!!! Nie całą na szczęście, ale to i tak chory pomysł! Ale to jeszcze nie koniec - pomiędzy "turami" gry upływa 4 lata życia postaci!!! Jestem w trakcie zalotów do przyszłej małżonki, nagle zapada ciemność, za chwilę gra się wznawia, 4 lata później!

To nie wszystko, ale musiałabym w trakcie gry prowadzić notatki, żeby wszystko opisać.

Gra wciąga, owszem - ale nie sprawia przyjemności.
Jest stale masa rzeczy do zrobienia, zarządzanie rozrastającym się przedsiębiorstwem rodzinnym to kupa roboty, a trzeba jeszcze pilnować spraw czysto rodzinnych - żenić chłopaków (albo wydawać za mąż dziewczyny, to trudniejsze), posyłać dzieci do szkoły i do terminu (bardzo kosztowne!!!), dbać o te nieszczęsne stosunki dyplomatyczne, na staranie się o jakieś stanowisko to mnie już zawsze brakuje czasu.
Ta gra to nie rozrywka, tylko praca!
Ja bardzo lubię gry ekonomiczne, gram w Capitalizm II, gdzie możliwości rozwoju przedsiębiorstwa jest naprawdę mnóstwo, ale jest też wielka satysfakcja, kiedy osiągam założone cele, wartość firmy rośnie, konkurencja zostaje w tyle. Tutaj na satysfakcję brakuje czasu, zresztą wcale nie ma takiego momentu, kiedy by można odczuć satysfakcję.

Wyobrażenie autorów o tym okresie historii jest dość dziwne - na ulicach miasta stale dochodzi do krwawych napaści i porachunków, a brak Straży Miejskiej, nie ma żadnych zabaw, festynów - a były!!!
Na domiar złego muzyka jest ponura, a grafika długą zimową nocą mało widoczna, zresztą świat, mimo ładnej grafiki, wcale nie jest ładny. Ładne są niektóre budynki, ale otoczenie już nie. A w przyrodzie zupełnie brak kwiatów i innych ładnych roślin - są tylko zioła, czyli rośliny użytkowe.

Ogólnie - warto zagrać, niektórym pewnie się bardzo spodoba, szczególnie tym, którzy lubią mroczne klimaty i jednoczesne zmaganie się z rozwojem firmy.
Ja nadal czasem gram, ale zdecydowanie wolę The Settlers VI, nie mapy z gry, tylko własne - pełne drzew, kwiatów, strumyków, wodospadów, z uroczymi figurkami Osadników i ich domkami. Bez trudów i przemocy też może być ciekawie!

0 kudosdomino3   @   16:30, 11.03.2010
Nawet fajna ale nie najlepsza
0 kudosspioch23xD   @   14:56, 10.04.2010
-.-. gra fajna, nawet wciagna ale jak powiedzial kolega jeden post wyzej, w grze jest pelno 'dziwactw'. Pokręcony
0 kudosjakubmen   @   19:51, 14.05.2010
Bardzo fajna gra,jedynie smętna muzyka
0 kudosGoliath   @   12:40, 27.08.2010
Gra jest świetna, zwłaszcza z dodatkiem Piraci Starego Świata i modem Sovereign Edition. Naprawdę fajna hybryda gry RPG i strategii Szczęśliwy .
0 kudosKosiarztp   @   01:58, 24.09.2010
Gra fajna, wciągająca, ale na dłuższą metę chora. Wystarczy przejąć jakiś tartak, deski robić, a z nich pochodnie, a po ulepszeniu zakładu na max Twoje dochody będą przekraczać 300 tysięcy. A gdy dobrze zainwestuje się w dom to można przejmować praktycznie wszystkie budynki, w tym kopalnie, których magazyn potrafi być warty 500 tyś. Na dłuższa metę gra robi się więc nudna i męcząca, bo nie ma czasu zajmować się budynkami i jednocześnie dbać o kontynuację dynastii. Nie polecam, chyba, że ktoś ma masę cierpliwości.
0 kudoskamykchmiel   @   17:26, 03.11.2010
amdep50 troche się rozpisał a ja powiem krótko i zwięźle fajna i genialna gra grafika dobra muzyka do kitu a mi się tnie na kompie ta girka
0 kudosrotop   @   16:22, 19.12.2010
jak przejść na nastempny poziom gospodarza
0 kudosKosiarztp   @   09:43, 20.12.2010
Za zabijanie, pracę itp. dostajesz expa. Musisz otworzyć menu postaci i tam przydzielić exp - wtedy dostajesz następne lvl.
0 kudosprzemob   @   20:19, 15.04.2011
A jak wyprodukowac sztylet z trucizna? Mam tajemna formule i za cholere nie wiem jak ja zastosowac Smutny
0 kudosceslak123   @   16:28, 29.06.2013
Hmmm połączenie strategi i rpg ciekawy pomysł wie ktoś może gdzie da się ją kupić
0 kudosJacen22   @   19:38, 02.11.2014
Gra jest bardzo dobra, ale już na po kilku dniach robi się nudna. JEDNAK to nie znaczy że jest zła!

Zarządzanie własnej rodziny oraz biznesu jest bardzo przyjemne w tej grze.

Nabyłem ją w Biedronce za dyszkę (majątek to to nie jest) jedynkę i dwójkę z wszystkimi dodatkami. Było warto!

Moja ocena: 8.2/10
Dodaj Odpowiedź