Jak uruchomić PlayStation 5 w trybie bezpiecznym? - wiki PlayStation 5


Tryb bezpieczny PlayStation 5 to specjalny tryb działania konsoli, pozwalający naprawiać wiele pomniejszych niedociągnięć, będących wynikiem błędów oprogramowania.

W trybie bezpiecznym konsola oferuje tylko kilka podstawowych funkcji, umożliwiając jednocześnie rozwiązywanie napotkanych problemów. Znajdziemy tu opcje odbudowy bazy danych, zmiany rozdzielczości, a także przywracanie ustawień fabrycznych. Przed robieniem czegokolwiek warto wykonać kopię zapasową swoich danych.

.:: Jak włączyć tryb bezpieczny?


Tryb bezpieczny uruchamia się w bardzo prosty sposób. Upewnij się, że konsola jest wyłączona, a jeśli działa, wyłącz ją. Gdy konsola przestanie działać, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania. Poczekaj aż usłyszysz długi sygnał dźwiękowy. Chodzi o drugi sygnał, nie ten, który jest zaraz po naciśnięciu zasilania. Podłącz kontroler za pomocą przewodu USB i naciśnij na nim przycisk PS.

Jeśli nie możesz włączyć trybu bezpiecznego PlayStation 5, odłącz na minutę kabel zasilający konsoli. Wepnij go z powrotem i spróbuj ponownie.

.:: Jakie opcje dostępne są w trybie bezpiecznym?


  • Uruchom ponownie PS5 - możesz dzięki temu wyłączyć konsolę i przejść do normalnego trybu działania
  • Aktualizacja oprogramowania systemu - umożliwia wgranie do konsoli najnowszej wersji firmware'u.
  • Przywróć ustawienia domyślne - przywraca ustawienia fabryczne konsoli, co powoduje usunięcie wszystkich danych z pamięci systemowej.
  • Odbuduj bazy danych - przeszukuje dysk konsoli i tworzy nową bazę danych. Opcja ta poprawia błędy związane z brakiem stabilności działania systemu, zawieszaniem się konsoli lub małą liczbą klatek w grach.
  • Zresetuj PS5 - usuwa wszystkie dane i przywraca PlayStation 5 do pierwotnego stanu.
  • Zresetuj PS5 (przeinstaluj oprogramowanie systemu) - usuwa wszystkie dane, łącznie z oprogramowaniem systemowym.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1813 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?