EA dementuje plotki dotyczące remaku Dead Space 2

Electronic Arts twierdzi, że plotki na temat skasowania remaku Dead Space 2 są nieprawdziwe.

@ 11.04.2024, 17:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

EA dementuje plotki dotyczące remaku Dead Space 2

Pisaliśmy przed momentem o tym, że Electronic Arts prawdopodobnie skasowało remake Dead Space 2 i postanowiło odłożyć serię na półkę - tak przynajmniej stwierdził dziennikarz Jeff Grubb w swoim podcaście. Jego wypowiedź zdementowało jednak Electronic Arts, przesyłając oświadczenie do redakcji IGN. W oświadczeniu czytamy, że w plotkach Grubba "nie ma prawdy".

Co ciekawe, Electronic Arts nie odniosło się do plotek zbyt szczegółowo, a w związku z tym nie wiemy czy chodzi o to, że remake Dead Space 2 powstawał, czy o to, że został skasowany, a cały cykl odłożono na półkę. Wydawca raczej nie skomentuje drugi raz tych samych doniesień, więc pozostaje nam spekulacja. Zachęca też do niej Grubb, odpowiadając na komentarz na Twitterze.

"Macie moje pozwolenie na to, byście wierzyli Electronic Arts, jeśli chcecie, ale kiedykolwiek firma mówi, że "to nieprawda", choć jednocześnie nie prostuje opowieści... to wiecie... tak. Dead Space 2 zdecydowanie planowano. Miało kodową nazwę. Już go jednak nie robią".

Swoje trzy grosze dołożył też Jason Schreier. Także na Twitterze napisał on, że osoby, które były zaangażowane w projekt powiedziały Bloombergowi, że oświadczenie EA jest prawdziwe i że Motive od mniej więcej roku zajmowało się innym przedsięwzięciem. Studio chciało podobno przygotować całkiem nową grę, a nie kolejny remake. Schreier potwierdził wypowiedź Grubba dotyczącą kiepskiej sprzedaży odświeżonej "jedynki".

Studio Motive przygotowuje w tym momencie Marvel's Iron Man, a także pracuje nad kolejnym Battlefieldem. Na razie nie wiemy czy ekipa kiedykolwiek wróci do serii Dead Space, ale jak tylko pojawią się nowe informacje, będziemy Wam je przekazywać.


Sprawdź także:
Dead Space 2

Dead Space 2

Premiera: 25 stycznia 2011
PC, PS3, XBOX 360

Druga część wspaniałego horroru, która kontynuuje historię rozpoczętą na U.S.G. Ishimura. Można śmiało stwierdzić, że sequel rozpoczyna się tam, gdzie kończy się pierwszy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   17:28, 11.04.2024
Ha, czyli kłamstwo Grubbymi nićmi szyte? Ciekawe co na to słynny outsider Tom Henderson.
0 kudosMicMus123456789   @   18:09, 11.04.2024
Nie wiem czy ktokolwiek jeszcze wierzy EA w cokolwiek co mówią.
0 kudosBarbarella.   @   18:36, 11.04.2024
Cytat: MicMus123456789
Nie wiem czy ktokolwiek jeszcze wierzy EA

No co Ty. Ludzie potrafią wierzyć w takie rzeczy przy których wiara w banialuki EA, Sony i Microsoftu to pryszcz. Zadziorny
0 kudospetrucci109   @   00:51, 12.04.2024
Zrobili remake za starej gry dlatego się nie sprzedał... Jakby zrobili remake gry, która ma rok albo mniej to na pewno sprzedałaby się lepiej...