Creative GaN Charger – szybkie i bezpieczne ładowanie z GaNFast Power IC

Firma Creative Technology wprowadza na rynek trzy wydajne i szybkie ładowarki USB.

@ 11.04.2024, 16:15
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne, switch, ps5, xbox x/s

Creative GaN Charger – szybkie i bezpieczne ładowanie z GaNFast Power IC

Creative Technology kojarzy się graczom głównie dzięki sprzętowi i peryferiom multimedialnym, jak głośniki, karty dźwiękowe, słuchawki oraz kamerki internetowe. Firma postanowiła jednak zadbać także o inne peryferia, często niezbędne w dzisiejszym świecie, wypuszczając na rynek wysokiej klasy ładowarki typu GaN. Creative obecnie dysponuje trzema modelami takich ładowarek, o mocach wyjściowych 67W, 100W i 140W, a każda dysponuje różnymi portami zasilającymi i ładującymi.

Creative GaN Charger to ładowarki, które zbudowano z wykorzystaniem azotku galu w technologii półprzewodnikowej o szerokim paśmie wzbronionym i wyższym woltażu elektronicznym niż krzem, czytamy w informacji prasowej. Technologia GaNFast Power IC to trzecia generacja układów scalonych, zaimplementowanych w urządzeniach od firmy Creative. Odpowiada ona za szybkie ładowanie i oszczędzanie energii.

Ładowarki typu GaN od Creative Labs. charakteryzują się większą wytrzymałością na wyższe napięcia oraz temperatury, podczas pracy przy wyższych częstotliwościach, przewodząc prąd znacznie szybciej niż standardowo dostępne ładowarki na rynku konsumenckim. Urządzenia GaN są bardziej energooszczędne niż krzemowe i generują znacznie mniej ciepła ze względu na minimalne straty energii. W ładowarkach od Creative zastosowano ponadto wysokiej klasy filtry przeciwzakłóceniowe, których zadaniem jest wspomaganie i współpracowanie z urządzeniami dźwiękowymi typu głośniki (np. z serii PEBBLE), zmniejszając szumy i inne niechciane zakłócenia.

Ceny i dostępność


  • Creative 67 W GaN Charger w cenie 269,00 zł
  • Creative 100 W GaN Charger w cenie 369,00 zł
  • Creative 140 W GaN Charger w cenie 519,00 zł

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?