Prawa do wielu gier wydanych przez Gearbox, a także część z jego studiów, pozostaną w rękach Embracer Group

Mimo że Gearbox Software przejdzie pod skrzydła Take-Two, wiele marek i studiów pozostanie w rękach Embracer Group.

@ 28.03.2024, 12:03
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Prawa do wielu gier wydanych przez Gearbox, a także część z jego studiów, pozostaną w rękach Embracer Group

Pisaliśmy przed momentem o tym, że Gearbox Software zostanie wydzielone z Gearbox Entertainment, sprzedane przez Embracer Group i przejdzie pod skrzydła Take-Two Interactive. W uzupełnieniu do wcześniejszej informacji, mamy garść szczegółów na temat marek, które wydane zostały przez pierwszą z wymienionych firm oraz studiów, które występowały w szeregach Gearboxa. Wiele z nich nadal pozostanie w rękach Embracer Group.

Take-Two w ramach transakcji wartej 460 milionów dolarów przejmie Gearbox Software, Gearbox Quebec oraz Gearbox Montreal, które wydzielone zostaną z Gearbox Entertainment. Wiele firm pozostanie jednak w Embracer Group, a wśród nich będzie między innymi Gearbox Publishing San Francisco, które wcześniej zwane było Perfect World Entertainment.

Gearbox Publishing San Francisco otrzyma całkiem nową nazwę, a dzięki temu że pozostanie w strukturach Embracer Group, spółka zachowa prawa wydawnicze do serii Remnant od Gunfire Games, Hyper Light Breaker od Heart Machine, a także wielu innych tytułów. Embracer będzie też nadal posiadać studia Lost Boys Interactive, Captured Dimensions oraz Cryptic Studios.

Wszystkie wymienione studia zostaną włączone w rozmaite części grupy i będą odpowiadać za dodatkowy przypływ gotówki. Możliwe, że dzięki restrukturyzacji Embracer wreszcie odzyska całkowicie płynność finansową utraconą po tym, jak w zeszłym roku do skutku nie doszła transakcja warta około 2 mld dolarów.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?