Mobilne Assassin’s Creed Jade opóźnione

Mobilny Assassin’s Creed Jade został opóźniony po raz kolejny.

@ 22.03.2024, 15:09
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
mob

Mobilne Assassin’s Creed Jade opóźnione

W sieci pojawiły się nieciekawe informacje dla fanów serii Assassin's Creed. Okazuje się, że przesunięto premierę Assassin’s Creed Jade - mobilnego projektu w tym słynnym uniwersum, przygotowywanego we współpracy z firmą Tencent.

Jak podają źródła Reutersa, Tencent w ramach szerszej zmiany strategii przeniósł niedawno setki programistów, którzy pracowali nad darmową grą mobilną do innych projektów. Z tego powodu przygodowa gra akcji z otwartym światem, której wydarzenia rozgrywają się w Chinach, a która rozwijana jest od co najmniej czterech lat, ma zostać wydana w przyszłym roku, a nie w 2024, jak pierwotnie zakładano.

Assassin’s Creed Jade zostanie opublikowane przez oddział Level Infinite firmy Tencent. Nastąpi to w ramach ogłoszonego przez Ubisoft strategicznego partnerstwa z chińską korporacją z 2022 roku. Co ciekawe, na to, że Jade zostało przesunięte mogła wpłynąć popularność innej gry Tencentu, czyli DreamStar, którą zainteresowanie w Chinach rośnie. Możliwe, że to do jej rozwijania przeniesiono twórców.

Assassin’s Creed to zachodnia marka, nieszczególnie popularna na rynku chińskim. Tencent w związku z tym nie chce jej wydawać w niewłaściwym momencie, czyli w obliczu przesadnie dużej konkurencji ze strony innych tytułów. Jade zasługuje na swoje pięć minut.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?