Ubisoft przygotowuje 4 kolejne gry z serii Assassin's Creed

Z nowego raportu wynika, że Ubisoft położy duży nacisk na markę Assassin's Creed. W sumie aż 10 gier jest w różnej fazie projektowania.

@ 28.02.2023, 09:13
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Ubisoft przygotowuje 4 kolejne gry z serii Assassin's Creed

Ubisoft nie radzi sobie w ostatnim czasie najlepiej. Spółka wiecznie przesuwa planowane premiery, anuluje niewydane tytuły i żegna się z wieloletnimi współpracownikami. Jak się jednak dowiedzieliśmy, Francuzi mają ambitne plany na przyszłość. Jeśli wierzyć doniesieniom, w tym momencie Ubisoft przygotowuje cztery kolejne gry w uniwersum Assassin's Creed.

Na łamach Insider Gaming pojawił się bardzo interesujący raport, w którym Tom Henderson, znany insider, pisze co nieco na temat tego, co przygotowuje Ubisoft. Z publikacji wynika, że Francuzi w tym momencie mają rozpoczęte aż 10 gier z serii Assassin's Creed. Część z nich nie została jeszcze ujawniona, a to oznacza, że przez najbliższe lata wielokrotnie będziemy mieli szansę wcielić się w skrytobójcę.

Jedna z nieujawnionych gier to Project Nebula. Za tytuł odpowiada Ubisoft w Sofii, czyli studio dzięki któremu otrzymaliśmy wcześniej Assassin’s Creed 3: Liberation oraz Assassin’s Creed Rogue. Project Nebula zaoferuje trzy odmienne lokacje, a dokładnie Indie, Imperium Azteków oraz obszary Śródziemnomorskie.

Kolejne nowe przedsięwzięcie to Project Raid - będzie to tytuł nastawiony na tryb współpracy, w którego zagramy całkowicie za darmo. Za jego powstaniem stoi Ubisoft Chengdu. W trakcie zabawy korzystać będziemy ze znanych i lubianych postaci, które pojawiły się w całej historii marki.

Na multiplayer będzie też stawiać gra pt. Project Echoes. Jest ona przygotowywana z wykorzystaniem technologii chmury opracowanej przez Ubisoft, a zwanej Scalar. Dewelopingiem zajmuje się Ubisoft Annecy, które wcześniej opracowywało tryby sieciowe dla gier z serii Assassin's Creed oraz Splinter Cell.

W raporcie czytamy ponadto o niezapowiedzianej grze z serii Assassin's Creed przeznaczonej dla gogli wirtualnej rzeczywistości.

Na koniec wspomnieć trzeba o tytułach, które wcześniej ujawniono. Ubisoft - jeśli chodzi o Assassin's Creed - przygotowuje w tym momencie Assassin’s Creed Mirage, AC RED, AC HEXE, AC JADE oraz coś do potyczek sieciowych kodowo zwane Invictus. Gry debiutować mają w nadchodzących latach, choć na razie nie mamy konkretnych terminów.


Sprawdź także:
Assassin's Creed: Mirage

Assassin's Creed: Mirage

Premiera: 2023
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S

Assassin's Creed: Mirage to kolejna (po Assassin's Creed: Valhalla) pełnoprawna odsłona popularnej marki przygodowych gier akcji. Tytuł po ogromnych, otwartych światach p...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?