Gearbox Entertainment także może oddzielić się od Embracer Group

Co ciekawe, wcześniej na podobny krok mogło zdecydować się Volition, ale finalnie transakcji nie udało się doprowadzić do końca.

@ 01.03.2024, 10:33
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Gearbox Entertainment także może oddzielić się od Embracer Group

Pisaliśmy przed momentem o tym, że od Embracer Group prawdopodobnie oddzieli się studio Saber Interactive, a jeśli transakcja się powiedzie, będzie ono nadal pracować nad remakiem Star Wars: Knights of the Old Republic. Teraz dowiadujemy się, że na podobny krok może się również zdecydować Gearbox, czyli ekipa odpowiedzialna m.in. za serię Borderlands.

Za nowe informacje w temacie odpowiada Jason Schreier z Bloomberga. Twierdzi on, że Gearbox prowadzi jakieś rozmowy na temat odzyskania niezależności, ale na razie niczego konkretnego jeszcze nie ustalono, a w związku z tym więcej informacji mamy otrzymać niebawem. Wszelkie doniesienia będziemy Wam oczywiście przekazywać na bieżąco, więc trzymajcie rękę na pulsie.

Żeby było ciekawiej, na niezależność mogło liczyć też Volition, które niedawno zostało całkowicie przez Embracer Group zamknięte. Trwały podobno rozmowy z inwestorami, ale finalnie nie zostały one dopięte i studio nie przetrwało. Jego pracownicy jednak szybko założyli nową ekipę, Shapeshifter Games. Nie wiemy niestety jak sporą część byłych deweloperów Volition wchłonęło.

Tak czy inaczej, kolejne informacje niebawem.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?