Saber Interactive postanowiło opuścić Embracer Group i nadal rozwijać remake KOTOR

Wszystko wskazuje na to, że studio otrzyma pieniądze na dalsze funkcjonowanie od prywatnej grupy inwestorów.

@ 01.03.2024, 09:45
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Saber Interactive postanowiło opuścić Embracer Group i nadal rozwijać remake KOTOR

W ostatnim czasie regularnie piszemy o zwolnieniach w branży. Tym razem mamy jednak pozytywną informację, albowiem studio Saber Interactive prawdopodobnie znalazło inwestorów i będzie w stanie nadal funkcjonować, niezależnie od Embracer Group. Transakcja opiewać ma podobno na kwotę 500 mln dolarów.

Mimo że Saber Interactive stanie się niezależnym bytem, będzie nadal w stanie opracowywać remake Star Wars: Knights of the Old Republic. Co ciekawe, ma ono podobno opcję wzięcia ze sobą innych studiów należących do wydawcy, choć na razie nie wiemy czy się na to zdecyduje.

Wszystkie powyższe doniesienia pochodzą od Jasona Schreiera z portalu Bloomberg. Schreier nie zna szczegółów umowy i nie wie też niestety na jakich zasadach Saber Interactive miałoby dalej opracowywać Star Wars: Knights of the Old Republic, które należy przecież do Disneya. Możliwe jednak, że sytuacja niebawem się wyklaruje. O wszystkim będziemy Was oczywiście informować.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?