Starfield oraz Indiana Jones i Wielki Krąg nie zmierzają na inne platformy

Dwa nadchodzące projekty ekskluzywne Microsoftu, dostępne będą wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X|S.

@ 16.02.2024, 08:49
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox x/s

Starfield oraz Indiana Jones i Wielki Krąg nie zmierzają na inne platformy

W ostatnich kilku tygodniach w sieci pojawiło się sporo doniesień na temat tego, że Indiana Jones i Wielki Krąg oraz Starfield mogą zadebiutować na konsolach PlayStation 5. Jak się jednak okazuje, plotki były nieprawdziwe, a szefostwo Xboksa nie planuje przenosić tych projektów na inne platformy - przynajmniej na razie.

Brak ewentualnych portów Indiana Jones i Wielki Krąg oraz Starfield potwierdził prezes oddziału gamingu w MIcrosofcie, Phil Spencer, oraz szefowa Xboksa, Sarah Bond. Obaj wzięli udział w specjalnym podcaście na temat przyszłości Xboksa i obaj przyznali, że choć niektóre tytuły Microsoftu będą multiplatformowe, to niestety nie te dwa.

Więcej informacji na temat nadchodzących produkcji mamy otrzymać w kolejnych tygodniach i miesiącach, ale w tym momencie nie podano niczego konkretnego. Zdradzono jedynie, że chodzi o jakieś cztery gry. Możliwe, że chodzi o przedsięwzięcia już wydane, starsze albo mniejsze. Tak czy inaczej, na więcej szczegółów musimy poczekać

Jeśli chodzi o Indiana Jones i Wielki Krąg jego premiera nastąpi jeszcze w tym roku. Starfield zaś jest dostępne w sprzedaży na PC oraz XS, a jeśli rozważacie jego zakup koniecznie zerknijcie na naszą recenzję i wymagania sprzętowe. Pamiętajcie też o poradniku oraz o nadchodzącym płatnym rozszerzeniu fabularnym pt. Shattered Space. Nie znamy jego daty premiery, ale podobno chodzi o bieżący rok.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   10:30, 16.02.2024
Poczekamy dłużej i zobaczymy ;)
0 kudosmrPack   @   10:41, 16.02.2024
Można rzec, że z dużej chmury, mały deszcz Dumny Mam Xboxa, więc nie jest źle Niewinny
0 kudosBarbarella.   @   11:00, 16.02.2024
Cytat: mrPack
Mam Xboxa, więc nie jest źle

Ej. A w dekalogu PS-iorów nie stoi czasem - "I nie będziesz miał innych konsol przede mną". Zadziorny
Puszcza oko
0 kudosMicMus123456789   @   08:40, 17.02.2024
Nie ubolewam nad tym. Starfield jaki poziom reprezentuje każdy wie, a co do Indiany Jones'a nie wierzę w taki sukces jaki sobie zaplanowali.
1 kudosmrPack   @   09:44, 17.02.2024
Cytat: Barbarella.
Ej. A w dekalogu PS-iorów nie stoi czasem - "I nie będziesz miał innych konsol przede mną". Zadziorny
Puszcza oko
Kiedyś nie miałem innych konsol poza kolejnymi generacjami PlayStation, ale od prawie 4 lat jestem multiplatformowcem Dumny Każda ma swoje plusy i minusy, ale głównie jednak patrzę na gry. Dużym plusem Xboxa jest to, że wystarczy konsola z tej generacji, a ma się dostęp do gier z aż czterech (X, X360, XOne i XSeries). Nintendo skusiło mnie tytułami, które są dostępne tylko na ich sprzęty (mam 3DS i Switcha). PlayStation jako marka jest u mnie od 22 lat, więc też mam sporą biblioteczkę już uzbieraną na różne konsole Sony (PS1, PS2, PSPortable, PS3, PSVita, PS4, PS5) Puszcza oko
0 kudosBarbarella.   @   10:06, 17.02.2024
No i proszę. Oto riposta godna oświeconego, wszechstronnego i z otwartym umysłem człowieka XXI-go wieku.👍Ja co prawda nie jestem multiplatformowa ale to nie z przyczyn ideologiczno-rasowych tylko Pecet raczej mi w zupełności wystarcza jako dostawca gier.😀
0 kudosluki505   @   15:21, 18.02.2024
Yhy plotki o SF na Playa już się co raz głośniej unoszą w eterze, nawet są plotki o Forzie Horizon 6 że ma w przyszłości wyjść na Pleja 5 lub 6... Nie wspomnę że Starfield to raczej pewniak na pleja, tak samo jak STALKER 2 czy TES... Żaden developer nie przepuści tak dużego grona odbiorców i tak mnogiego zarobku. Nawet Sony które stało eksami to zauważyło.
0 kudosBarbarella.   @   16:12, 18.02.2024
To Saper pewno też na PS wyjdzie. Szczęśliwy Puszcza oko
Dodaj Odpowiedź