Dragon’s Dogma 2 to pierwsza gra firmy Capcom za 70 dolarów

Capcom wycenił Dragon's Dogma 2 na 70 dolarów. To pierwsza tego typu wycena i prawdopodobnie od tej pory kolejne projekty będą kosztować tak samo.

@ 30.11.2023, 09:32
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps5, xbox x/s

Dragon’s Dogma 2 to pierwsza gra firmy Capcom za 70 dolarów

Firma Capcom zaczęła przyjmować zamówienia przedpremierowe na Dragon’s Dogma 2 wkrótce po ogłoszeniu we wtorek daty premiery, którą zaplanowano na 22 marca 2024 roku.

W Stanach Zjednoczonych standardowa edycja gry kosztuje 69,99 dolarów na PlayStation 5, Xbox Series X/S i Steam, czyli o 10 dolarów więcej niż wcześniej wydane przez japońską spółkę Street Fighter 6 i Resident Evil 4 Remake. To oznacza, że Capcom pierwszy raz od dłuższego czasu podnosi cenę swoich projektów.

Decyzja o wycenieniu Dragon's Dogma 2 na 70 dolarów być może nie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę, że we wrześniu prezes Capcom powiedział, że jego zdaniem gry powinny być nawet droższe. Wielu innych wydawców zdecydowało się też na ten krok już na początku bieżącego roku, a nawet wcześniej.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w sierpniu 2020 roku NBA 2K21 od Take-Two było pierwszą grą obecnej generacji, której cena wynosiła 70 dolarów. W jej ślady poszły takie firmy, jak Activision, Sony, Electronic Arts, Square Enix i Nintendo, a nawet Ubisoft, które potwierdziło, że wielokrotnie opóźniane Skull & Bones będzie pierwszą grą kosztującą 70 "baksów".


Sprawdź także:
Dragon's Dogma II

Dragon's Dogma II

Premiera: 22 marca 2024
PC, PS5, XBOX X/S

Dragon's Dogma II to kontynuacja ciepło przyjętego cRPG-a akcji od firmy Capcom, którego akcja osadzona została w mrocznym świecie fantasy. Za projekt odpowiada wewnętrzn...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   09:53, 30.11.2023
Czyli to już poziom cenowy CoD-ów. Dobrze że mam duży zapas gier do ogrania więc nowymi cenami nie muszę się przejmować na razie.