Ubisoft reklamuje czarnopiątkową wyprzedaż w trakcie rozgrywki

Ubisoft zdecydował się na dość dziwny pomysł. Firma serwuje graczom reklamy, podczas gameplayu.

@ 24.11.2023, 14:43
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Ubisoft reklamuje czarnopiątkową wyprzedaż w trakcie rozgrywki

W starszych odsłonach serii Assassin's Creed, a więc w Valhalla oraz Odyssey pojawiły się reklamy, promujące czarnopiątkową wyprzedaż Assassin's Creed Mirage. W przypadku Valhalli reklamy widoczne są w menu głównym w postaci specjalnych, nieszczególnie irytujących kafelków. Jeśli chodzi o Odyssey deweloper poszedł o krok dalej i postanowił graczom popsuć nieco immersję.

Dwaj użytkownicy portalu Reddit napisali na nim, że w trakcie zabawy w Assassin's Creed: Odyssey na Xboksie, podczas włączania mapy, zostali powitani pełnoekranową reklamą, promującą wyprzedaż Assassin’s Creed Mirage. Dopiero po zamknięciu reklamy byli w stanie przejść dalej. Inni użytkownicy forum także zaczęli wówczas zgłaszać, że zobaczyli dokładnie to samo. Ikonka wczytywania oraz ogólny wygląd reklamy wskazują na to, że to robota Ubisoftu.

Wydawca nie skomentował sytuacji. Nie wystosował też żadnego wyjaśnienia. Nie wiemy zatem czy mamy do czynienia z jakąś pilotową akcją czy trendem, który będzie się utrzymywał. Tak czy inaczej, reklamowanie gier w ten sposób nie jest szczególnie udaną koncepcją - przynajmniej naszym zdaniem. Dajcie znać czy uważacie podobnie.

Assassin’s Creed Mirage dostępne jest obecnie na PC, PS4, PS5, XS oraz X1. Jeśli rozważacie jego zakup, rzućcie okiem na naszą recenzję. Pamiętajcie też, by sprawdzić jego wymagania sprzętowe.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   14:56, 24.11.2023
Jestem do reklam przyzwyczajona, ani mnie parzą ani ziębią, ad blockerów nie używam. Ale w trakcie grania to nie wiem, lepiej żeby się ten trend nie rozwijał. No chyba że gdyby w tej reklamie było że AC Mirage jest za 20 zeta no to bym się jednak ucieszyła.
0 kudosKononowicziMajor   @   16:13, 24.11.2023
Jednak jest trochę przeginka bo płacisz za grę i za twoim plecami wciskają reklamy. Myślałem że gracze zrobią jakiś pozew sondowy.
0 kudosdabi132   @   18:30, 26.11.2023
Nie można akceptować reklam w grach za które się płaci. W produkcjach Free to Play jest to dla mnie akceptowalne, ale nie w tytułach AAA.
0 kudosBarbarella.   @   19:12, 26.11.2023
Cytat: dabi132
Nie można akceptować reklam w grach za które się płaci

To jeszcze pół biedy. Niedługo położysz się spać i Twoje sny będą przerywać reklamy. Przyśni Ci się piękna blondynka a tu bach, reklama dezodorantu do ust. To będzie dopiero ból. Rozbawiony
A co do Ubi to tak jak wspomniałeś w innym temacie, to próba wysondowania reakcji odbiorcy albo może w terminologii wojskowej, zwiad. Pewno będą następne, coraz bardziej skuteczne.
Reklama to jest zbyt ważna dziedzina biznesu żeby zostawili gry i nasze sny w spokoju. Konsternacja