Następny Xbox bęzie konsolą hybrydową; znamy wstępne założenia sprzętu

Kolejny Xbox nie będzie już polegać wyłącznie na zabawie lokalnej. Mocniej wejdzie on w grę w chmurze.

@ 19.09.2023, 16:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox x/s

Następny Xbox bęzie konsolą hybrydową; znamy wstępne założenia sprzętu

Z rozprawy dotyczącej przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft ciągle napływają nowe informacje. Mimo że proces już dawno dobiegł końca, poznaliśmy właśnie prawdopodobne plany giganta z Redmond, jeśli chodzi o kolejną konsolę do gier. Następca Xboksa Series X|S ma być konsolą hybrydową, stawiającą nie tylko na rozgrywkę lokalną, ale również na granie w chmurze. Nowy sprzęt ma w pełni łączyć obie technologie.

W tych samych dokumentach pojawiła się też specyfikacja techniczna, tudzież swoiste plany na to, jak mógłby wyglądać Xbox kolejnej generacji. Z zapisków wynika, że Microsoft rozważa zastosowanie procesora ARM64, ewentualnie kolejnej architektury Zen od AMD (w wersji 6).  Spółka nie wie też czy postawić na duże czy małe rdzenie, a także czy powinna opracować układ graficzny we współpracy z AMD, czy postawić na technologię Navi 5, także od AMD.

Idąc dalej, Microsoft planuje w kolejnej wersji Xboksa wykorzystać najnowsze biblioteki DirectX, w tym także specjalny rodzaj ray-tracingu, dynamiczną globalną iluminację, rendering zwany Micropolygon Rendering oraz skalowanie wykorzystujące uczenie maszynowe, czyli przypominające DLSS od firmy NVIDIA. Nowinek może być więc sporo, choć nie wiadomo ile planów się faktycznie zmaterializuje.

Kończąc przypomnę, że przed momentem pisaliśmy o tym, iż Microsoft planuje w przyszłym roku wypuścić na rynek nową, odświeżoną wersję konsol Xbox Series X|S. Na razie mamy oczywiście do czynienia z plotkami, ale jak tylko się coś wyklaruje, będziemy Was informować.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?