A Plague Tale: Requiem - zapowiedziano sequel przygód Amicii i Huga

Studio Asobo wraz z firmą Focus Home Interactive ogłosiły na Xbox & Bethesda Games Showcase 2021 kontynuację przygód Amicii i Huga z A Plague Tale: Innocence. A Plague Tale: Requiem trafi na komputery osobiste oraz konsole Xbox Series X|S, PlayStation 5 i Nintendo Switch w przyszłym roku.

@ 14.06.2021, 08:52
pc, switch, ps5, xbox x/s

A Plague Tale: Requiem - zapowiedziano sequel przygód Amicii i Huga

Firma Focus Home Interactive ogłosiła w trakcie prezentacji Microsoftu i Bethesdy swoją nową grę - to kontynuacja ciepło przyjętego A Plague Tale: Innocence! Za produkcję odpowiadają autorzy poprzedniczki, studio Asobo. A Plague Tale: Requiem trafi na komputery osobiste oraz konsole Xbox Series X|S, PlayStation 5 i Nintendo Switch już w przyszłym roku.

Potwierdziły się wczorajsze doniesienia mówiące o zapowiedzi sequela przygodowej gry akcji z 2019 roku. Co prawda połowicznie, bo oryginalne A Plague Tale: Innocence nie doczekało się ogłoszenia patcha lub nowej wersji dla konsol dziewiątej generacji, niemniej jednak finalnie dostaliśmy sequel przygód rodzeństwa Amicii i Huga.

A Plague Tale: Requiem rozgrywać się ma kilka lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Hugo, młodszy braciszek Amicii, wyraźnie dorósł, lecz to nie przeszkodziło rodzeństwu wpakować się w nowe kłopoty. Nie znamy zarysu fabularnego, ale po poniższym zwiastunie możemy przypuszczać, że Hugo przez wzgląd na swoje umiejętności mógł znów zostać porwany, a nasza protagonistka rusza mu na pomoc.

A Plague Tale: Requiem, choć multiplatformowy, w dniu swojej premiery trafi do usługi Xbox Game Pass!


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   21:02, 14.06.2021
Zakończenie pierwowzoru dość jednoznacznie wskazywało, że kiedyś doczekamy się kontynuacji i strasznie mnie cieszy, że została już zapowiedziana. To była świetna, przejmująca historia, która mnie totalnie urzekła.
0 kudosTheCerbis   @   17:42, 15.06.2021
Wciąż mam do nadrobienia jedynkę, ale miło że na horyzoncie widnieje kontynuacja. Oby była przynajmniej tak samo dobra jak poprzedniczka, na której temat widziałem sporo komplementów i którą od czasu zapowiedzi mam na swojej liście życzeń.