The Callisto Protocol - twórcy udostępnili pierwszy patch dla wersji PC

Deweloperzy w pośpiechu łatają słabo zoptymalizowaną grę.

@ 03.12.2022, 16:40
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

The Callisto Protocol - twórcy udostępnili pierwszy patch dla wersji PC

Wczoraj debiutowało The Callisto Protocol, zbierając raczej mieszane oceny. W przypadku wersji PC można nawet mówić o praktycznie samych negatywach, głównie za sprawą licznych problemów z działaniem gry. Na szczęście twórcy szybko zareagowali na słuszne pretensje graczy.

W sieci jest już bowiem dostępna pierwsza aktualizacja dla wydania na PC, która eliminuje uporczywe zacinanie się gry. Problem podobno wynikał ze źle działającej kompilacji shaderów.

"Dziękujemy za cierpliwość. Dostępna jest już aktualizacja na PC, która poprawia problemy z zacinaniem się gry z powodu kompilacji shaderów. Po zainstalowaniu łatki przy pierwszym uruchomieniu menu gry może wystąpić chwilowe zacinanie się. Pracujemy nad dalszymi usprawnieniami optymalizacji" - komentują deweloperzy.

Zdaje się, że patch faktycznie w wyraźnym stopniu poprawił sytuację, bo wczoraj zaledwie 31% opinii graczy w recenzjach na Steam było pozytywnych (na około 8800 recenzji). Dziś jest to 46%, czyli widać tendencję wzrostową. 

Część grających nadal narzeka jednak, że optymalizacja jest daleka od ideału - szczególnie z włączonym ray-tracingiem, gdzie nawet na mocnych kartach pokroju RTX 3080 Ti technologia śledzenia promieni powoduje wyraźne spadki wydajności. 

Chyba najlepiej więc wstrzymać się jeszcze trochę z rozgrywką i poczekać na kolejne łatki do The Callisto Protocol. Dobrze, że twórcy szybko reagują, ale z drugiej strony niepokojące jest to, że kolejna gra trafia do sprzedaży w tak złym stanie.


Sprawdź także:
The Callisto Protocol

The Callisto Protocol

Premiera: 02 grudnia 2022
PC, PS5, XBOX X/S, PS4, XBOX ONE

The Callisto Protocol to survival horror z elementami akcji osadzony w futurystycznej przyszłości. Za projekt odpowiada debiutanckie Striking Distance Studios, złożone cz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?