Starfield - nowe informacje na temat podróży kosmicznych, systemów gry itd.

W sieci pojawiło się sporo interesujących informacji na temat Starfield.

@ 01.12.2022, 13:10
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox x/s

Starfield - nowe informacje na temat podróży kosmicznych, systemów gry itd.

Starfield trafi w nasze ręce dopiero w przyszłym roku, ale już teraz wzbudza sporo emocji. Bethesda, świadoma takiego stanu rzeczy, regularnie serwuje nam nowe  informacje na temat swojego RPG. Tym razem otrzymaliśmy je za sprawą podcastu Lexa Fridmana, z którym rozmawiał reżyser gry, Todd Howard.

Z wypowiedzi Howarda wyłania się sporo interesujących szczegółów. Dla przykładu, potwierdzono, że różne układy gwiezdne w Starfield będą posiadać odmienne poziomy. Oznacza to, że gracze będą musieli dopasować do nich swoją postać, by względnie bezpiecznie się po nich poruszać i nie ginąć na każdym kroku.

Inny szczegół związany jest z podróżami po przestrzeni kosmicznej. Howard twierdzi, że ekipa nie mogła się zdecydować, w jaki sposób podejść do tego elementu. Czy gracz ma się obawiać o to, że gdzieś utknie w pustce i mroku z pustym "bakiem" paliwa, czy nie. Finalnie uznano, że tego typu "przygód" raczej nie będzie, bo zabijają zabawę.

Nie licząc przestrzeni kosmicznej, będziemy mogli się dość swobodnie poruszać. Chodzi oczywiście o eksplorowanie planet, na których są odmienne warunki, inne środowisko, całkiem inni mieszkańcy itd. Wszystko będzie się zmieniać, a gracz będzie się musiał do tego dopasować, co w sumie nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem.

Całą rozmowę znajdziecie poniżej. Pamiętajcie, że Starfield dostępne będzie w pierwszej połowie 2023 roku, a zagramy wówczas wyłącznie na PC oraz Xboksach Series X|S.


Sprawdź także:
Starfield

Starfield

Premiera: 06 września 2023
PC, XBOX X/S

Starfield to kolejna gra z gatunku RPG akcji od Bethesda Game Studios. Tym razem deweloperzy, który specjalizują się w produkcjach z klimatów bliższych postapokalipsie (F...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   20:16, 01.12.2022
Jakoś nie mogę uwierzyć w to, że premiera miałaby być już za rok.
0 kudosBarbarella.   @   20:42, 01.12.2022
Cytat: shuwar
Jakoś nie mogę uwierzyć
Święty Piotr też miał kryzys wiary. Puszcza oko Ja głęboko wierzę że premiera będzie za rok a grywalne to będzie za dwa lata. Uśmiech Szczęśliwy
0 kudosshuwar   @   09:38, 03.12.2022
Kurcze... ale ja się zaczynam napalać Uśmiech W sumie już od jakiegoś czasu brakowało mi tytułu, którego bym wyczekiwał. Mi do gustu bardzo przypadł Fallout 4 (krytykowany na premierę), a i o dziwo w Fallout 46 też dość długo pogrywałem (wciągała mnie taka bezcelowa eksploracja). Tu czuję, że może być podobnie. A do tego ... czuję klimat, jak w Mass Effect.
0 kudosBarbarella.   @   09:49, 03.12.2022
A ja gier z otwartym światem mam kilka w kolejce do ogrania między innymi F3 , F4 , New Vegas więc z jednej strony Starfield mnie intryguje a z drugiej strony przeraża bo jak to ogarnąć w naszym krótkim życiu. Zdziwiony