Odbiór Saints Row był spolaryzowany, twierdzi prezes Emracer Group

Saints Row było jedną z najważniejszych gier Embracer Group w ostatnich miesiącach. Tytuł nie został jednak odebrany tak dobrze, jak oczekiwał wydawca.

@ 22.09.2022, 14:11
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Odbiór Saints Row był spolaryzowany, twierdzi prezes Emracer Group

Praktycznie miesiąc minął od premiery Saints Row. W naszej recenzji możecie przeczytać, że to całkiem udana gra, choć na pewno nie bez wad i dość nietypowa. Zarówno recenzenci, jak i gracze nowe dzieło studia Volition przyjęli raczej dość chłodno, co prawdopodobnie odbiło się na sprzedaży. Miał być hit, a wyszło... no właśnie.

Przyjęcie Saints Row na rynku (sprzedaży niestety nie znamy) postanowił skomentować szef Embracer Group, Lars Wingefors. Wyraził on zawód tym, w jaki sposób przyjęte zostało Saints Row, nazywając je "bardzo polaryzującym". Sama wypowiedź może wskazywać na to, że sprzedaż jest poniżej oczekiwać.

"Osobiście liczyłem na lepszy odbiór gry", powiedział Wingefors. "Był bardzo polaryzujący. Mnóstwo rzeczy można by powiedzieć dokładniej, ale z jednej strony jestem zadowolony z tego, że mnóstwo graczy oraz fanów jest zadowolonych, a jednocześnie smutny, że część fanów jest niezadowolonych, to niełatwe".

Jeśli chodzi o sprawy finansowe, być może dowiemy się czegoś więcej w trakcie listopadowej konferencji, w trakcie której spółka skomentuje swoje najnowsze wyniki finansowe. Na razie Wingefors przyznał, że choć Embracer Group zarobi, to zwrot będzie prawdopodobnie "niższy aniżeli w przypadku wielu innych gier".

Saints Row dostępne jest obecnie na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S. Zerknijcie na jego recenzję, jeśli rozważacie zakup oraz na wymagania sprzętowe, w przypadku zainteresowania wersją dla blaszaków.


Sprawdź także:
Saints Row

Saints Row

Premiera: 23 sierpnia 2022
PS5, PS4, PC, XBOX X/S, XBOX ONE

Saints Row to reboot marki zapoczątkowanej przez studio Volition w 2006 roku. Gra nie oferuje bohaterów znanych z poprzedniego cyklu, a oferuje wyłącznie pewne fabularne ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   16:26, 23.09.2022
Oglądając jakiś gameplay powiedziałam ŁAAAŁ ale jak przeczytałam reckę Big Boya to widzę że nie wszystko w grze jest takie ŁAAAŁ .I widać coś w tym jest . Może po ataku kosmitów trzeba było już to zakończyć ? No ale sama muszę się o tym przekonać.
0 kudoslogan23   @   21:35, 23.09.2022
Raz cenna tej gry jest tragiczna, ktoś chyba nie ogarnia sytuacji, mój zapał ostudził styl bycia bohaterów, z zwiastunów, jeden gang jest kopią z drugiej części, jedna organizacja przypomina kopię organizacji z innej części, można tak wymieniać.