Znamy datę premiery Hogwarts Legacy, nie chodzi niestety o bieżący rok

Hogwarts Legacy pojawi się na początku przyszłego roku na konsolach stacjonarnych i PC, mimo że początkowo mówiono o końcówce roku bieżącego.

@ 13.08.2022, 11:31
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Znamy datę premiery Hogwarts Legacy, nie chodzi niestety o bieżący rok

Warner Bros ogłosiło datę premiery Hogwarts Legacy, czyli nadchodzącej gry RPG osadzonej w czarodziejskim świecie Harry'ego Pottera.

Zgodnie z tweetem z oficjalnego konta gry, trafi ona na półki sklepowe 10 lutego 2023. Dotyczy to wersji dla Xboksów Series X|S, Xboksa One, PlayStation 5, PlayStation 4 i PC. Produkcja ma dodatkowo pojawić się również na Nintendo Switch, jednak zespół twierdzi, że datę ogłosi w późniejszym czasie. Tytuł musi zostać nieznacznie przerobiony, aby mógłbyś uruchomiony na sprzęcie Nintendo.

W zeszłym miesiącu jeszcze utrzymywano, że Hogwarts Legacy może zostać udostępnione już w grudniu tego roku, teraz jednak podjęto inną decyzję. Twórcy dali sobie trochę więcej czasu na optymalizację tytułu. To dobrze, ponieważ bardzo często się zdarzało, że gry, nawet świetne, mogłyby ustrzec się błędów przez nieznaczne opóźnienie debiutu i dopracowanie.

Hogwarts Legacy zostało po raz pierwszy ogłoszone we wrześniu 2020, wtedy spodziewano się, że pojawi się jeszcze w 2021 roku. Warner Bros koniec końców dało sobie więcej czasu na przygotowanie projektu. Zapowiada się ono na prawdopodobnie największą i najpoważniejszą grę w świecie Hogwartu, jaka do tej pory powstała.


Sprawdź także:
Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy

Premiera: grudzień 2022
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S

Hogwarts Legacy to RPG akcji, który osadza wydarzenia w uniwersum Harry'ego Pottera wykreowanym przez pisarkę J.K. Rowling. Za projekt odpowiada Avalanche Studio - autorz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKeiko   @   17:57, 13.08.2022
Trochę szkoda. Ostatnimi latami nie miałem zbytnio czasu na granie i praktycznie całą poprzednią generację ominąłem. Chciałem dokończyć MGSa 5, sprzedać PS4 i na Święta kupić sobie piątkę z tą grą. Sam mam wielki sentyment do serii, chociaż początkowo tylko jeśli chodziło o filmy i gry na PS1. Do manii książkowej dołączyłem dość późno, gdy dostałem na Gwiazdkę pierwszy tom od kuzyna i właśnie dlatego bardzo kojarzy mi się ona z tym okresem. Oczywiście z drugiej strony oznacza to bardziej dopracowaną produkcję, więc nic tylko zagryźć zęby i czekać dalej Uśmiech