Warner Bros. chce skupić się na grach mobilnych i free-to-play, zamiast konsolowych tytułach AAA

Pomimo dużego sukcesu Hogwarts Legacy.

@ 05.03.2024, 20:39
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, mob, switch, ps5, xbox x/s

Warner Bros. chce skupić się na grach mobilnych i free-to-play, zamiast konsolowych tytułach AAA

Szef działu gier Warner Bros. Discovery przedstawił najnowsze cele strategiczne jego firmy. Jak się okazuje, wydawca chce związać swoją przyszłość z grami mobilnymi i free-to-play.

J.B. Perrette, bo tak się wspomniany CEO nazywa, wspomina, że firma jest zadowolona z sukcesu Hogwarts Legacy (przeszło 22 mln sprzedanych kopii), ale jednocześnie zaznacza, że rynek "dużych" konsol oraz PC jest nieprzewidywalny. Jako przykład podaje katastrofalną wręcz premierę i sprzedaż Suicide Squad: Kill the Justice League.

Z tego powodu, firma chce szukać alternatywnych ścieżek na zarabianie pieniędzy, a nimi mają być gry mobilne, tytuły free-to-play oraz gry-usługi. Nie oznacza to, że Warner Bros. Discovery zrezygnuje z tworzenia gier na stacjonarne konsole i blaszaki, ale część zespołów (wydawca posiada 11 wewnętrznych studiów deweloperskich) skupi się na tworzeniu mniejszych mobilnych produkcji, które "mają dotrzeć do szerszego grona graczy".

Szef działu gier w Warner Bros. Discovery przypomina jednocześnie, że jego pracodawca dysponuje szeregiem popularnych marek, takich jak Harry Potter, Mortal Kombat, Gra o Tron czy uniwersum DC. Prawdopodobnie więc przynajmniej niektóre z nich zostaną wykorzystane do tworzenia nowych gier na smartphony czy tytułów F2P.

Na pocieszenie obecnych i przyszłych inwestorów, Perrette dodaje, że Warner Bros. Discovery ma już opracowany "nowy strategiczny plan", który ma przełożyć się na zdecydowanie większy sukces gier wydanych w przeciągu kolejnych miesięcy i lat. 


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosLabrio   @   23:09, 05.03.2024
Anonimowi Alkoholicy – dobrowolne, samopomocowe grupy osób uzależnionych od alkoholu etylowego, tworzone w celu utrzymania trzeźwości własnej i wspomagania innych alkoholików w jej osiąganiu. Podstawą filozofii AA jest dwanaście kroków AA.
0 kudosdabi132   @   07:40, 06.03.2024
Widzę, że oni nie zrozumieli dlaczego Suicide Squad się kiepsko sprzedało, a a zamiast tego tłumaczą to niestabilnym rynkiem konsol. Oby kolejne ich gry - te nastawione na free to Play i mobilne przyjęły się jeszcze gorzej, może wtedy się zastanowią. Aczkolwiek jak patrzę na ten rynek i wielu wydawców to śmiem wątpić.
0 kudosmrPack   @   11:35, 06.03.2024
No rzeczywiście nie można było przewidzieć, że gracze chcą czegoś pokroju serii Arkham, a nie jakiejś miałkiej gry-usługi Niewinny Tak to jest jak za zarządzanie biorą się ludzie od wykresów i słupków sprzedażowych bez jakiejkolwiek wiedzy o branży Konsternacja
0 kudosBarbarella.   @   12:58, 06.03.2024
Cytat: mrPack
gracze chcą czegoś pokroju serii Arkham, a nie jakiejś miałkiej gry-usługi

Tak. Ale jednak żeby zamiast tego drewniaka w stroju nietoperza Harley Quinn dawała czadu. Szczęśliwy
0 kudosMicMus123456789   @   15:20, 06.03.2024
Gratulacje dla tego Pana. Wróżę mu po tej decyzji świetlaną przyszłość. Ciekawe ile gier-usług dużych wydawców musi upaść zanim zrozumieją, że ludzie tego nie chcą. Od tego są MMO płatne bądź darmowe ewentualnie free to play.
Dodaj Odpowiedź