Wyciekły informacje i screeny z nowego Alone in the Dark

Wygląda na to, że THQ Nordic faktycznie przygotowuje się do zapowiedzi rebootu Alone in the Dark.

@ 12.08.2022, 13:06
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Wyciekły informacje i screeny z nowego Alone in the Dark

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że THQ Nordic prawdopodobnie przygotowuje reboot serii Alone in the Dark. Wydawca do tej pory niczego nie zapowiedział, ale w sieci pojawiły się kolejne doniesienia w temacie. Żeby było ciekawiej, mamy garść screenshotów.


Za plotki odpowiada belgijski sklep Smartoys. Z informacji opublikowanych na jego łamach dowiadujemy się, że nowa gra Alone in the Dark będzie rebootem. Jej premierę zaplanowano na PlayStation 5, choć można spokojnie założyć, że zagramy też na PC oraz Xboksach Series X|S. Daty nie znamy, a obecnie na karcie widnieje 31 grudnia 2023 roku.


Nowe Alone in the Dark ma być swoistym "listem miłosnym do kultowego klasyka z lat 90". Będziemy grać w nim dwoma postaciami: Edwardem Carnby oraz Emily Hartwood. Protagoniści wyruszą na Głębokie Południe w latach 20. ubiegłego stulecia, a opowieść będzie dotyczyć poszukiwać zaginionego wujka Hartwood. Będzie oczywiście sporo łamigłówek, mroczny klimat oraz konspiracja.


Alone in the Dark ma być survival horrorem, a to oznacza, że konieczne będzie oszczędzanie amunicji i w miarę możliwości unikanie starć. Za scenariusz gry odpowiada Mikael Hedberg, czyli osoba, dzięki której otrzymaliśmy SOMA oraz Amnesia.


Dziś o godzinie 21:00 firma THQ Nordic będzie prowadzić specjalną transmisję. Jest szansa, że w jej trakcie ujawniona zostanie produkcja.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   09:13, 13.08.2022
Kurcze, byłem nastawiony sceptycznie ale może ta seria ma jeszcze szansę...