MSI prezentuje nowe, ciekawe stylistycznie, komputery przenośne dla twórców i graczy

Firma MSI postanowiła zaprezentować nową gamę komputerów przenośnych dla najbardziej wymagających użytkowników. Nowe konstrukcje przeznaczone są dla twórców oraz dla graczy.

@ 16.06.2021, 14:41
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, sprzęt

MSI prezentuje nowe, ciekawe stylistycznie, komputery przenośne dla twórców i graczy

Firma MSI słynie z produkcji podzespołów do komputerów, a także gotowych platform, jak np. laptopów. Na naszej skrzynce prasowej pojawiła się niedawno informacja, za sprawą której MSI zaprezentowało serię nowych komputerów przenośnych dla twórców oraz graczy. Każda konstrukcja została przygotowana tak, by zapewniała odpowiednią wydajność oraz kulturę pracy. Komputery wyróżnia też nietypowy wygląd i to właśnie on może finalnie sprawić, że z decydujecie się na zakup.

Pierwsza nowość to Creator Z16. Jak nie trudno wywnioskować po nazwie, laptop ten skierowany został do twórców. Wyposażono go w najnowszy procesor Intela 11. generacji oraz mobilną kartę graficzną z serii NVIDIA GeForce RTX 3060. Za odpowiednią temperaturę pracy podzespołów odpowiadają najcieńsze na świecie łopatki wentylatorów (0,1 mm) zastosowane w technologii Cooler Boost Trinity+ firmy MSI. Komputer łączy się ze światem między innymi za sprawą Wi-Fi 6E, które jest trzy razy szybsze od Wi-Fi 5.

Creator Z16 to również ekran o rozdzielczości QHD+ i proporcje 16:10, poprawiające komfort pracy z aplikacjami biurowymi oraz profesjonalnymi. Każdy panel jest kalibrowany sprzętowo w fabryce, aby zapewnić 100% pokrycie przestrzeni barw DCI-P3. Laptop waży 2,2 kg, a w jego wnętrzu umieszczono akumulator 90 Wh z technologią szybkiego ładowania.

Idąc dalej, zaprezentowano Creator 17. Także i w tym przypadku mamy urządzenie nadające się idealnie dla twórców. Waży ono nieco więcej od poprzedniego, bo 2,5 kg, ale nadal jest niewielkich rozmiarów, albowiem jego grubość nie przekracza 21 mm. W obudowie znajdziemy 17,3-calowy ekran o rozdzielczości 4K wyposażony w wyświetlacz Mini LED. Całość napędza nowoczesny procesor oraz układ graficzny z rodziny RTX 3000.


Jak wspomniałem na początku, MSI przygotowało nie tylko nową linię laptopów dla twórców, ale także urządzenia gamingowe. Wyposażono je w najnowsze procesory Intela 11. generacji z serii H, a ponadto na ich pokładzie znajdujemy karty graficzne z linii NVIDIA GeForce RTX 30. Potężne podzespoły oznaczają nawet 60% większą wydajność CPU oraz 25% więcej klatek na sekundę w grach.

Katana GF76 i GF66 to dwa pierwsze modele gamingowe z nowej serii. Powstały one we współpracy z Tsuyoshi Nagano, artystą znanym z niesamowitych dzieł sztuki. Oba notebooki wyróżniają się podświetlaną czerwonym światłem ergonomiczną klawiaturą i wydzielonym blokiem numerycznym. Dysponują one 17,3-calowym ekranem o rozdzielczości Full HD oraz częstotliwości odświeżania do 144 Hz.

Odpowiednikami Katana GF76 i GF66 są Sword 17 i Sword 15 - to propozycje dla graczy, którzy zamiast czarnego designu wolą całkowicie biały kolor Clear-White. Klawiatura w tych konkretnych modelach podświetlana jest na niebiesko. Reszta specyfikacji nie uległa zmianie.

Dla graczy przygotowano też serie Pulse GL, GE Raider, GP Leopard oraz GS Stealth. Każdy to solidne podzespoły oraz unikatowa stylistyka. Komputery te często dysponują czymś naprawdę unikatowym. Dla przykładu, GE Raider, jest w stanie odświeżać obraz w rozdzielczości Full HD z częstotliwością nawet 360 Hz!


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?