Final Fantasy XVI - Square Enix opublikowało mnóstwo informacji o swojej grze

Final Fantasy XVI otrzymało oficjalną stronę internetową z mnóstwem informacji i materiałów.

@ 29.10.2020, 19:07
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps5

Final Fantasy XVI - Square Enix opublikowało mnóstwo informacji o swojej grze

Square Enix i producent Final Fantasy XVI, Naoki Yoshida, przedstawili świat i postacie nadchodzącego JRPG. Wydawca wreszcie otworzył oficjalną stronę i opublikował krótki post na blogu PlayStation. Ujawnione zostały również nowe kluczowe wizualizacje i ilustracje.

Final Fantasy XVI rozgrywa się w Valisthei, świecie, w którym kluczową rolę odgrywają kryształy. Wszystkie nacje pragną je kontrolować, albo wpływać na to jak funkcjonują, co oczywiście spowodowało rozłamy i niesnaski. W tym pełnym zawirowań świecie grać będziemy jako Clive Rosfield.

Historia Valisthei jest pełna niezliczonych wojen o kryształy. Sześć wielkich stronnictw uformowało się wokół każdego kryształu-matki i od dawna panował między nimi niełatwy pokój, z okazjonalnymi potyczkami. Jednak ten pokój jest teraz zagrożony przez rozprzestrzenianie się zgubnej Plagi. Czym właściwie jest Plaga? Square Enix i Naoki Yoshida jeszcze się nie wypowiedzieli w tej kwestii.

Gra jest rozwijana od co najmniej 4 lat. Większość zespołu programistów pracuje obecnie z domu, a scenariusz jest gotowy. Ryota Suzuki, który pracował nad systemem bitewnym Devil May Cry 5 w Capcom, pełni teraz rolę dyrektora od spraw systemu walki przy Final Fantasy XVI.

Final Fantasy XVI najpierw zadebiutuje na PS5, a po sześciu miesiącach na PC. Nie wiemy na razie czy będzie ono dostępne na innych platformach.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?