Total War Saga: TROY rozeszło się w liczbie 7,5 miliona kopii

Studio Creative Assembly poinformowało, że rozdawnictwo Total War Saga: TROY było ogromnym sukcesem - tytuł w 13 sierpnia przypięło do swoich kont blisko 7,5 miliona graczy.

@ 17.08.2020, 12:23
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc

Total War Saga: TROY rozeszło się w liczbie 7,5 miliona kopii

Premiera Total War Saga: TROY na platformie Epic Games Store była bez wątpienia ogromnym przedsięwzięciem, ale i jeszcze większym sukcesem. Deweloperzy poinformowali, że w 24 godziny po swoją darmową kopię poszło blisko 7,5 miliona osób!

Oczywiście wspomniane 7,5 miliona osób jako wynik sprzedażowy Total War Saga: TROY nie jest w żadnym wypadku miarodajnym wskaźnikiem, bowiem w dniu premiery 13 sierpnia gra była dostępna dla wszystkich za darmo - na zawsze. Niemniej jednak kiedy spojrzymy na liczby z poprzedni części cyklu, które nie zawsze przekraczały milion kopii, nawet te darmowe 7,5 robi wrażenie.

Dla Eurogamera wypowiedział się Rob Bartholomew ze studia Creative Assembly, który stwierdził:

"Byliśmy optymistami, ale nie mogliśmy przewidzieć takiego poziomu podekscytowania. To było niesamowite współpracować z Epic nad rozdawnictwem zupełnie nowej gry za darmo. Witamy teraz tak wielu graczy strategii - nowych i starych - i zachęcamy ich do doświadczania tej niesamowitej Sagi. Jesteśmy szczęśliwi".

Total War Saga: TROY po tym, jak w dniu premiery można było sobie ją przypiąć do konta, kosztuje swoją regularną cenę - ok. 215 złotych.


Sprawdź także:
Total War Saga: TROY

Total War Saga: TROY

Premiera: 13 sierpnia 2020
PC

Total War Saga: TROY to kolejna część podserii Saga gier strategicznych Total War od studia Creative Assembly. Tytuł wskazuje na to, że produkcja jest nieco okrojona wzgl...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?