Total War Saga: TROY (PC) - okladka

Total War Saga: TROY (PC)

Premiera:
13 sierpnia 2020
Premiera PL:
13 sierpnia 2020
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (4)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Total War Saga: TROY (PC)
Materdea @ 21:51 20.09.2019
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Total War Saga: TROY to kolejna część podserii Saga gier strategicznych Total War od studia Creative Assembly. Tytuł wskazuje na to, że produkcja jest nieco okrojona względem dużych odsłon - takich jak wydana w 2019 roku Total War: Three Kingdoms, która poświęcona została feudalnej Azji.

W Total War Saga: TROY historia balansuje na granicy bycia wiernej historii oraz mitologii - przede wszystkim tło jest inspirowane "Iliadą" napisaną przez Homera i obracająca się wokół wojny trojańskiej. Zuchwały Parys, książę Troi, porywa piękną Helenę z jej pałacu w Sparcie. Gdy razem odpływają, mąż Heleny, król Menelaos, przeklina jej imię. Z drugiej strony zaś król Agamemnon, władca otoczonych pięknym murem Myken, słyszy wołanie swego brata. Wzywa ze wszystkich stron świata achajskich bohaterów, wśród których są prędkonogi Achilles i złotousty Odyseusz. Grecy wyruszają w kierunku Troi, ku nieuniknionej wojnie i rzezi.

Fabuła gry jest tylko pretekstem do wzięcia udziału w nieuniknionym konflikcie. Rozgrywka Total War Saga: TROY, różni się nieco od głównych odsłon marki Total War - tym razem nie wybieramy jednej z kilku bytujących wówczas w regionie nacji, a opowiadamy się wyłącznie po jednej z dwóch stron tego konfliktu - broniącej się Troi lub atakujących Greków. Dostajemy dostęp do wybrania ośmiu bohaterów-dowódców (po czterech dla strony) z unikalnymi umiejętnościami specjalnymi. Gameplay oferuje - w skali makro - turowe poruszanie się jednostek i odkrywanie terytorium oraz - w skali mikro - niezwiązaną z turami walkę na ogromnych terytoriach w systemie takim, jak to ma miejsce w serii Total War.

Wymagania: Twórcy gry Total War Saga: TROY ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
Screeny z Total War Saga: TROY (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
2 kudosGuilder   @   08:38, 03.06.2020
Kumajcie to, gra będzie na premierę za darmo.
Już abstrahując od niekończącej się dyskusji o metodach Epic, jedno trzeba przyznać - jeńców to oni nie biorą.