Zapowiedziano Total War: Pharaoh - w październiku podbijemy starożytny Egipt

Creative Assembly zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu Total War.

@ 23.05.2023, 20:32
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Zapowiedziano Total War: Pharaoh - w październiku podbijemy starożytny Egipt

Studio Creative Assembly zaprezentowało dziś Total War: Pharaoh, czyli kolejną odsłonę popularnego cyklu gier strategicznych. W oczy rzuca się brak dopisku "Saga" w tytule, co oznacza, że będzie to duża i pełnoprawna odsłona, względem ostatnio wydawanych, nieco mniejszych spin-offów.

Akcja Total War: Pharaoh będzie mieć miejsce w latach 1570-1070 p.n.e., kiedy to Egipt był u szczytu swojej potęgi, a Nil obficie wylewał na pobliskie pola i użyźniał gleby. Niestety, wraz z zakończeniem rządów potężnego Faraona Merenptaha, zwiastującym koniec epoki brązu, kraj znalazł się na równi pochyłej, nękany przez klęski żywiołowe i okolicznych najeźdźców. Naszym zadaniem będzie objęcie władzy i przywrócenie krainie dawnego blasku. Zrobimy to w skórze jednego z ośmiu przywódców, przypisanych do jednej z trzech dostępnych w grze frakcji.

Deweloperzy z Creative Assembly zapowiadają szereg nowych mechanik w Total War: Pharaoh. Sporo uwagi będziemy musieli poświęcić warunkom pogodowym - w trakcie przemarszu naszej armii, czy tym bardziej podczas bitew, nasze plany może pokrzyżować chociażby burza piaskowa czy nierówny teren. W wysuszonej słońcem krainie śmiertelnym zagrożeniem będzie ponadto ogień, potrafiący błyskawicznie się rozprzestrzenić.

Z innych nowości twórcy obiecują bardzo szczegółową i pełną detali mapę kampanii, rozciągającą się od żyznych brzegów Nilu, przez jałowe pustynie Półwyspu Synaj, a kończąc na górzystych terenach starożytnej Anatolii. Co ważne, przed rozpoczęciem rozgrywki będziemy mogli dostosować szereg parametrów - od losowego rozmieszczenia frakcji, aż po ustawienia dostępności surowców czy częstotliwość występowania zjawisk atmosferycznych.

Total War: Pharaoh zadebiutuje w październiku 2023 roku, jedynie na PC. Już teraz na łamach Steam oraz Epic Games możecie złożyć pre-order na grę. Przygotowano trzy edycje, z czego najdroższa zawiera pełen zestaw dodatkowych frakcji oraz rozszerzenie fabularne kampanii.
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   21:55, 23.05.2023
Dziwię się że tego Faraona dopiero teraz wydają. Mogli to zrobić wcześniej niż powielać się w Rome II, Shogun II i iść na manowce w Warhammer. Żeby było historyczno-chronologicznie to od Faraona by trzeba zacząć rządy i podboje. Wymądrzam się ale ciężko mi się wziąć za te kilka części które mam już w kolekcji. Losy imperiów na moich barksch? Masakra.