Cyberpunk. Odrodzenie - ukazała się książka Andrzeja Ziemiańskiego

Fani cyberpunku przed premierą wielce oczekwianego Cybeprunk 2077 mogą wprowadzić się w odpowiedni nastrój książką Andrzeja Ziemiańskiego, Cyberpunk. Odrodzenie, która właśnie miała swoją premierę.

@ 17.08.2020, 11:45
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
inne

Cyberpunk. Odrodzenie - ukazała się książka Andrzeja Ziemiańskiego

Przed premierą gry Cyberpunk 2077 od studia CD Projekt RED, gracze będą mieli okazję sprawdzić inny cyberpunkowy produkt osadzony w ich ulubionym klimacie - premierę bowiem ma właśnie książka autorstwa Andrzeja Ziemiańskiego pt. Cyberpunk. Odrodzenie wydana nakładem wydawnictwa Akurat.

Cyberpunk. Odrodzenie to najnowsza powieść Andrzeja Ziemiańskiego, który powinien być doskonale znany fanom fantastyki, ale również i wspomnianego cyberpunku - wzięcie się za ten klimat to żaden jednorazowy skok w bok autora m.in. cyklów Achaja, Pomnik Cesarzowej Achai czy Imperium Achai. Andrzej Ziemiański bowiem w 2008 roku opublikował powieść Toy Wars.

W Cyberpunk. Odrodzenie trafimy do futurystycznego Zakazanego Miasta, w którym emerytowany policjant Shey Scott próbuje rozwiązać sprawę tajemniczego morderstwa popełnionego w pilnie strzeżonym laboratorium. Sama opowieść jest spojrzeniem na futurystyczną wizję świata ze współczesnego dla nas punktu widzenia - ucieczka w wirtualną przestrzeń pod naciskiem nieznośnej rzeczywistości, niepewność związana z przyszłością, atakujące nas z każdej strony postapokaliptyczne newsy, starcie z technologicznymi nowinkami, czy też wizja, w której to maszyna i wielkie korporacje zaczną dominować nad człowiekiem.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?