Alan Wake 21 maja pojawi się w Xbox Game Pass

Studio Remedy Entertainment ogłosiło, że z okazji 10-lecia premiery Alana Wake'a, ich jedna z najpopularniejszych gier 21 maja zadebiutuje w usłudze Xbox Game Pass - zarówno na komputerach osobistych jak i konsoli Xbox One.

@ 15.05.2020, 10:36
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc, xbox one

Alan Wake 21 maja pojawi się w Xbox Game Pass

Studio Remedy Entertainment w tym roku świętuje dziesięciolecie - chciałbym powiedzieć, że serii, ale jedna część i dodatek do niej to trochę za mało - wydania Alana Wake'a na konsoli Xbox 360. Edycja dedykowana komputerom osobistym ukazała się dwa lata później. Z okazji okrągłej rocznicy deweloperzy ogłosili, że tytuł za tydzień, dokładnie 21 maja, pojawi się w usłudze Xbox Game Pass - zarówno na konsoli Xbox One jak i komputerach osobistych!

Alan Wake był swoistą adaptacją prozy Stephena Kinga. W grze wcielaliśmy się bowiem w wypalonego pisarza, który ucieka do niewielkiej, amerykańskiej miejscowości, by w spokoju napisać nową książkę. Wcześniej, w niewyjaśnionych okolicznościach, zaginęła żona tytułowego protagonisty, zaś jego samego zaczynają nawiedzać koszmary realne niczym jawa. Tytuł jest liniową przygodową grą akcji, w której oprócz sekwencji stricte przygodowych / eksploracyjnych mamy również walkę.

Mimo iż wczoraj (tj. 14 maja) minęło dokładnie 10 lat od premiery, do dzisiaj fani trudzą się w prośbach do Remedy o przygotowanie kontynuacji przygód strapionego pisarza. Cień nadziei daje - paradoksalnie - najnowsza gra twórców, Control, bowiem w połowie tego roku ma zadebiutować do niej drugie rozszerzenie zatytułowane AWE. Grafika reklamująca DLC zdaje się być łudząco podobna do okładki Alana Wake'a właśnie, zaś dwie pierwsze litery tego, zadawałoby się, akronimu również wydają się być znajome.


Sprawdź także:
Alan Wake

Alan Wake

Premiera: 16 lutego 2012
PC, PS3, XBOX 360

Alan Wake jest grą zrealizowaną w konwencji psychologicznego thrillera. Głównym bohaterem gry jest Alan Wake, który ma same problemy z życiem. Alan jest pisarzem, który p...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?