Valve nie przygotowało Half-Life 2: Episode Three, bo projekt był zbyt ambitny

Valve ma kolejne dziwne wytłumaczenie tego, dlaczego deweloperzy nie skończyli Half-Life 2: Episode Three.

@ 24.03.2020, 18:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360

Valve nie przygotowało Half-Life 2: Episode Three, bo projekt był zbyt ambitny

Valve od dawna wymyśla różne powody, dla których firma nie przygotowała trzeciego - kulminacyjnego - epizodu drugiej odsłony cyklu Half-Life. Teraz dowiedzieliśmy się, że trzeci odcinek nie powstał ze względu na to, że był zbyt skomplikowany.

Kwestię trzeciego epizodu Half-Life 2 poruszył projektant poziomów, Dario Casali. Powiedział on, że Valve zdecydowało się na epizodyczną zawartość ze względu na to, że chciało częściej dostarczać nowe treści graczom. Ale ambitne plany sprawiły, że każdy kolejny epizod był większy, aż finalnie zaczęło to przypominać pełnoprawne kontynuacje.

"Po sześciu latach prac nad Half-Life 2 postanowiliśmy, że nie chcemy znikać na tak długo. Dlatego zaczęliśmy przygotowywać epizody, bo pomyśleliśmy: Mamy stabilną technologię, rozumiemy postaci, rozumiemy opowieść, mamy większość mechaniki rozgrywki. Ugryźmy to mniejszymi kęsami i wydawajmy coś częściej. Myślimy, że gracze będą to woleli, zamiast czekać kolejne sześć lat oraz przeżywać kolejne opóźnienia".

"Okazało się, że zaczęliśmy dodawać więcej i więcej i więcej rzeczy do gry ponieważ chcieliśmy ją zrobić jak najlepszą. Wtedy zdaliśmy sobie sprawę z tego, że epizody zamieniają się w kontynuacje".

Dlaczego w obliczu powyższego nie zdecydowano się na kontynuację? Dlaczego fanów cyklu Half-Life zostawiono bez konkluzji? Powyższe wytłumaczenie zdaje się być mało prawdopodobne, w całym kontekście. Wygląda raczej na to, że Valve zajęło się po prostu rozwijaniem Steam, a gry odstawiło na boczny tor.

Czy kiedykolwiek powstanie Half-Life 3? Tego niestety nie wiemy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?