Do studia Archetype Entertainment dołącza kolejny deweloper BioWare, scenarzysta Mass Effect

Wygląda na to, że Archetype Entertainment przyciąga do siebie mnóstwo utalentowanych ludzi.

@ 13.02.2020, 19:25
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x

Do studia Archetype Entertainment dołącza kolejny deweloper BioWare, scenarzysta Mass Effect

Przed kilkoma dniami pisaliśmy o tym, że spora grupa byłych pracowników studia BioWare dołączyła do Archetype Entertainment, czyli nowej ekipy założonej przez Wizards of the Coast. Właśnie dowiedzieliśmy się, że kolejny niegdysiejszy deweloper BioWare postanowił się do nich przyłączyć.

Scenarzysta pierwszych dwóch odsłon Mass EffectDrew Karpyshyn, będzie od teraz pracował w Archetype Entertainment przy wciąż niezapowiedzianym projekcie z gatunku science-fiction. Na temat przedsięwzięcia oczywiście nie wiemy nic, ale być może niebawem się to zmieni.

"Jestem w branży gier od 20 lat. Kiedy zaczynałem w BioWare, wszystko było nowe i ekscytujące", wspomina Karpyshyn na swoim blogu. "To była praca marzeń - utalentowani ludzie, pracujący razem, by tworzyć epickie gry pokroju Baldur’s Gate, KOTOR, Mass Effect oraz Dragon Age. W miarę jak rośliśmy, odnosiliśmy coraz większy sukces wszystko się zmieniło".

"Zmieniliśmy się w korporację. Nie byliśmy w stanie tworzyć gier, które kochamy, a ekipy były zmuszane do tworzenia gier na podstawie badań rynkowych, a nie naszego instynktu oraz pasji. Praca marzeń stała się zwykłą pracą i straciłem entuzjazm oraz ekscytację, które kiedyś miałem".

"Ale w Archetype moja pasja została na nowo rozniecona. Atmosfera w studiu przypomina mi wczesne dni BioWare, czuję magię w powietrzu. Mimo że nie mogę wdawać się w szczegóły tego, przy czym pracujemy, już teraz wzbudzamy spore zainteresowanie w branży".

Archetype Entertainment prowadzone jest przez Jamesa Ohlena (jednego z deweloperów, który był w BioWare od jego powstania), a niedawno dołączył do niego Chad Robertson, inna kluczowa dla BioWare persona.

Sytuację w studiu będziemy bacznie obserwować, przekazując Wam wszystkie doniesienia na bieżąco. Na razie wiemy tyle, że debiutanckie dzieło studia nie będzie oparte ani na Magic: The Gathering, ani na Dungeons and Dragons.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   21:36, 13.02.2020
Mam nadzieję że zrobią coś w stylu The Elder Scrolls
0 kudosfebra1976   @   21:47, 13.02.2020
UP. "będzie od teraz pracował w Archetype Entertainment przy wciąż niezapowiedzianym projekcie z gatunku science-fiction."
0 kudosshuwar   @   09:44, 14.02.2020
I to jest bardzo dobra wiadomość. Strasznie podobały mi się książki Karpyshyn'a, o samym, growym ME nie wspomnę.