Disney zachęca deweloperów do tworzenia gier na podstawie jego marek

Niestety nie wiemy czy oznacza to rozluźnienie polityki licencjonowania czy to po prostu jakaś kurtuazja ze strony giganta.

@ 14.02.2020, 10:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x

Disney jest właścicielem mnóstwa marek. W ostatnim czasie większość z nich leży jednak odłogiem, przynajmniej jeśli chodzi o branżę gier. Korporacja sama niczego nie przygotowuje i niechętnie pozwala deweloperom korzystać ze swojego katalogu. Być może się to jednak zmieni.

Na ostatnim DICE Summit w Los Angeles pojawił się starszy wiceprezydent od gier oraz interaktywnych doznań, Sean Shoptaw, i zachęcał twórców do przygotowywania tytułów opartych o marki Disneya.

"Jestem tu z jednego powodu: aby zachęcić Was do robienia unikatowych rzeczy z naszym katalogiem", powiedział Shoptaw. "Chcemy skorzystać z mocy kreatywności branży. Chcemy marzyć, patrzeć w przyszłość i widzieć wszystko, co możemy wspólnie zrobić".

Oczywiście zaproszenie najpewniej nie oznacza, że Disney nagle przestanie chcieć sprawować pełną kontrolę nad tym, co dzieje się z licencjami. Korporacja, jak to korporacja, rządzi się swoimi prawami i zakładam, że to właśnie struktury w spółce odpowiedzialne są za niechęć deweloperów.

W tym momencie dwaj wydawcy zajmują się jednak opracowywaniem gier z uniwersów Disneya. Chodzi o Electronic Arts, które ma licencję na markę Star Wars oraz Square Enix, które opracowuje tytuł na podstawie postaci z Marvela.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?