Monster Hunter World: Iceborne na PC kasuje zapisy rozgrywki

Aby uniknąć utraty zapisów, warto zrobić kopię zapasową plików.

@ 10.01.2020, 12:26
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Monster Hunter World: Iceborne na PC kasuje zapisy rozgrywki

Monster Hunter World: Iceborne zadebiutowało na PC i choć na razie serwery działają stabilnie, niektórych graczy spotkała niemiła niespodzianka.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, odpalenie Monster Hunter World: Iceborne na PC może okazyjnie skutkować tym, że usunięte zostaną zapisy z dotychczasowej rozgrywki. Deweloperzy oczywiście badają sprawę i obiecują stosowne poprawki.

Błąd pojawia się w odpowiednich okolicznościach. Uruchomienie Monster Hunter World sprawia, że gra szuka ostatniego zapisu. W tym momencie niektórzy gracze zobaczyli powiadomienie, że nie znaleziono kompatybilnego pliku. Jeśli zdecydujecie się na to, by kontynuować, gra stworzy nowy zapis, kasując stary.

W tym momencie nie wiadomo dlaczego niektórzy gracze widzą komunikat o błędzie, a inni nie. Spekuluje się, że być może chodzi o mody, przy czym na razie nie ma potwierdzenia tejże tezy. Aby ustrzec się przed utratą postępów, można zrobić kopię zapasową zapisów. Pliki znajdziecie pod poniższym katalogiem na dysku:

  • SteamUser data(Twój Steam ID)582010

Monster Hunter World: Iceborne dostępne jest obecnie na PC, PS4 oraz Xboksie One. Jeśli rozważacie zakup wersji dla komputerów osobistych, rzućcie okiem na wymagania sprzętowe.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   19:45, 10.01.2020
Nie ma gorszego buga na premierę niż kasowanie zapisów. Gdybym stracił save'a z setką godzin nie wiem czy miałbym siłę wrócić i zaczynać od nowa wszystko.