GameStop ujawnia najnowszy raport finansowy, akcje spółki lecą w dół

Niestety wygląda na to, że coraz mniej graczy kupuje swoje gry stacjonarnie.

@ 12.12.2019, 10:48
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one

GameStop ujawnia najnowszy raport finansowy, akcje spółki lecą w dół

Sieć sklepów GameStop opublikowała swoje ostatnie wyniki finansowe i wygląda na to, że korporacja nie radzi sobie najlepiej. Prawdopodobnie ze względu na rosnący udział elektronicznej dystrybucji na rynku gier oraz sprzedaży pudełek w Internecie, zyski sieci bezustannie spadają. W wyniku tego w dół poleciały także akcje GameStop na giełdzie.

Spadek niestety okazał się dość znaczący, albowiem przed zawirowaniami akcje warte było $6,51 za sztukę, a po zawirowaniach sprzedawały się zaledwie za $5,20 za sztukę. Oznacza to stratę na poziomie 19,51%, czyli naprawdę znaczącą. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że same przychody były na plusie.

W czym zatem problem? W tym, że GameStop nie jest w stanie obniżyć kosztów swojej działalności. Utrzymywanie sklepów wciąż kosztuje mnóstwo pieniędzy, a sprzedaż pudełek nie jest w stanie ich pokryć. Remedium na tę sytuację ma być większy nacisk na wydarzenia w sklepach, np. potyczki esportowe.

Niestety nie sposób powiedzieć czy plany szefostwa GameStop się powiodą. My trzymamy kciuki, wszak GameStop zatrudnia mnóstwo ludzi, a i zakupy stacjonarne są dla wielu graczy nadal bardzo ważne.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?