Mario Kart Tour debiutuje w App Store i Google Play

Mobilne kartowanie od Nintendo.

@ 26.09.2019, 19:42
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
mob

Firma Nintendo wydała Mario Kart Tour na łamach Google Play (Android) oraz App Store (iOS). Grę można już pobierać na swoje smartphony i tablety - za darmo.

W założeniu gra jest czymś w rodzaju odpowiednika Mario Kart 8 Deluxe, czyli jednej z najlepszych arcade'owych ścigałek na rynku. Oczywiście projekt został odpowiednio dostosowany pod urządzenia mobilne, a do tego wprowadzono garść nowości - m.in nowe trasy inspirowane prawdziwymi miastami, jak Nowy Jork.

Na potrzeby Mario Kart Tour przygotowano nowy system prowadzenia pojazdu / sterowania - gokarty same poruszają się do przodu, a my jedynie skręcamy przy pomocy tapnięc paluchem w ekran. Inną opcją jest korzystanie z akcelerometru. Co kto lubi. Samo sterowanie wydaje się być jednak nieco toporne i nie daje takiej precyzji, jak analogi z Nintendo Switch.

Gra jest dystrybuowana w modelu free-to-play, co oznacza dostępne mikropłatności. Za wirtualną walutę wylosujemy kolejnych bohaterów czy samochodziki. Istnieje możliwość wykupienia miesięcznego abonamentu Gold Pass (23,99 zł), który da nam kolejne bonusy i nagrody.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?