Odświeżony model Nintendo Switch ma lepszy ekran

Nie liczcie jednak na wielką rewolucję.

@ 13.08.2019, 12:49
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
switch

Firma Nintendo rozesłała do testorów ulepszony model Nintendo Switch. Cechuje go przede wszystkim pojemniejsza bateria, ale nie jest to jedyna zmiana, jakiej poddano urządzenie.

Jeden z YouTuberów postanowił dokonać dokładnego pomiaru wyświetlacza w usprawnionym Switchu. Okazuje się, że Nintendo zdecydowało się zmienić ekran - nowy wyświetlacz posiada lepsze podświetlenie, w efekcie czego miernik pokazuje 318 nitów (w starym modelu - 291). Zmieniono również temperaturę wyświetlanych kolorów - obecnie jest to 6750K (w poprzednim modelu - 7000K). Przekłada się to na nieco cieplejsze barwy.

Różnice, po położeniu obok siebie obydwu modeli, są widoczne gołym okiem. Nie należy jednakże spodziewać się rewolucji - po parametrach widać, że zmiany nie są wielkie. Szkoda, bo wyświetlacz to jedna z największych bolączek Switcha - oferuje wyblakłe, mało ekscytujące odwzorowanie kolorów, a niska jasność maksymalna praktycznie uniemożliwia rozgrywkę na zewnątrz.

Według autora poniższego nagrania, zmieniła się też nieco konstrukcja Joy Conów. Na ten moment ciężko ocenić, czy jest to zmiana na plus - potrzeba dłuższych testów.

Największą innowacją w odświeżonej rewizji Switcha jest bateria - jak twierdzi Nintendo, pozwala na około godzinę dłuższe granie w przypadku tak wymagających gier, jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Jeśli mowa o mniej obciążających procesor i układ graficzny grach 2D, czas ten może wydłużyć się jeszcze bardziej.

Póki co nie wiadomo, kiedy usprawniony Switch trafi do sprzedaży w Europie. Jego premiera w Chinach ma odbyć się na dniach. Model ten oznaczono numerem seryjnym HAC-001(-01) - oprócz tego, rozpoznamy go po nowym designie pudełka (zdjęcie z góry newsa).


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?