Nintendo nie przybędzie na Gamescom 2024

Nintendo odpuszcza sobie tegoroczne targi Gamescom. Co to oznacza dla następcy konsoli Switch?

@ 15.04.2024, 17:46
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
switch

Nintendo nie przybędzie na Gamescom 2024

Jeżeli wybieraliście się na Gamescom, aby zobaczyć gry Nintendo i doświadczyć klimatu giganta z Kioto, to musicie przemyśleć wyjazd. Ninny nie pojawi się na targach Gamescom 2024.

W oświadczeniu dla Games Wirtschaft rzecznik Nintendo of Europe powiedział: "Gamescom to kluczowe wydarzenie w kalendarzu Nintendo. Jednakże po dokładnym rozważeniu zdecydowaliśmy, że w tym roku nie weźmiemy udziału w imprezie Kolonii. Zamiast tego gracze mogą wypróbować gry na Nintendo Switch podczas innych wydarzeń w całych Niemczech".

Nintendo wzięło udział w targach w zeszłym roku i, ponoć za zamkniętymi drzwiami, zaprezentowało dema technologiczne działające na konsoli Switch 2. Pokazano wówczas m.in. ulepszoną wersję The Legend of Zelda: Breath of the Wild działającą w rozdzielczości 4K i z płynnością 60 FPS oraz z krótszym czasem ładowania. Dodatkowo pochwalono się demem The Matrix Awakens od firmy Epic Games.

Wielka szkoda, że w tym roku Nintendo nie będzie na targach w Europie, ale jest to strategicznie zrozumiałe. Wszyscy oczekiwaliby od Nintendo pokazania nowej konsoli oraz gier dla niej, a tymczasem niczego na razie nie ujawniono. Firma ma jednak z pewnością zaplanowane własne eventy, a gdy pojawią się konkrety na ich temat, będziemy Was informować.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?