Twórca oryginalnego Prince of Persia chciałby zobaczyć kontynuację serii

Niestety nie oznacza to, że Ubisoft pracuje nad kolejną częścią Prince of Persia.

@ 28.06.2019, 23:33
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one

Jordan Mechner, twórca oryginalnego Prince of Persia, a także Prince of Persia: Piaski Czasu oraz filmu nawiązującego do drugiego z wymienionych projektów, bardzo chętnie przygotowałby kontynuację wymyślonej przez siebie serii.

Mechner wspomniał o chęci przygotowania kolejnej odsłony cyklu na imprezie GameLab, zorganizowanej w Barcelonie. Przemawiając do zgromadzonej tam widowni deweloper został zapytany o to, czy chciałby przygotować powrót Prince of Persia, na co odpowiedział:

"Tak, bardzo chciałbym zagrać w te stare gry".

Szybko okazało się, że zadający pytanie nie miał na myśli powrotu do klasyków, ale całkiem nowy produkt. Chodziło mu po prostu o kontynuację, coś świeżego związanego z Prince of Persia. Mechner odpowiedział wówczas, że tak, chciałby opracować coś nowego.

Oczywiście nie oznacza to niestety, że Mechner pracował będzie nad nowym projektem z księciem w rolach głównych. Prawa do marki należą do Ubisoftu i nie sposób powiedzieć czy Francuzi kiedykolwiek zdecydują się wskrzesić tę wyjątkową sagę.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRonaldo_   @   07:25, 29.06.2019
Sam bym chciał zobaczyć kolejna część PoP'a, a nie rok w rok wychodzi nudne AC.
Albo na jakieś odświeżenie też bym nie narzekał.
0 kudosdabi132   @   12:22, 29.06.2019
Prawda jest taka, że na żadnego Prince of Persia nie ma szans w tej chwili, a tym bardziej na odświeżenie tej marki. Jeśli wyjdzie to będzie to produkt wtórny, bezpieczny jak wszystkie produkcję Ubisoftu.
0 kudosfrycek88   @   15:06, 30.06.2019
My też. Ale UBI siedzi i się obija w tej kwestii.